Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Air France-KLM Group ma nowego prezesa. Z czym będzie musiał się zmierzyć?

0
Podziel się:

63-letni Jean-Marc Janaillac musi stawić czoła związkowcom z tej firmy, którzy prowadzą z władzami Air France-KLM ostry spór pracowniczy.

Air France-KLM Group ma nowego prezesa. Z czym będzie musiał się zmierzyć?
(Joe Ravi/CC-BY-SA 3.0/wikimedia commons)

Air France-KLM ma nowego prezesa - rada dyrektorów wybrała na to stanowisko doświadczonego menedżera transportu. To Jean-Marc Janaillac, który oprócz funkcji prezesa będzie też piastował stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej.

Janaillac "zapełnił dziurę" po niespodziewanej dymisji z Air France-KLM dotychczasowego prezesa tej firmy Alexandre'a de Juniaca.

63-letni Janaillac musi stawić czoła związkowcom z tej firmy, którzy prowadzą z władzami Air France-KLM ostry spór pracowniczy.

Odchodzący z firmy de Juniac ocenił, że Air France-KLM wypada słabo w porównaniu z innymi europejskimi rywalami, a 10-dniowy strajk pilotów w 2014 r. był "frontalnym atakiem" na tę firmę.

De Juniac odchodzi z Air-France 31 lipca. Wybrany na jego miejsce Janaillac ma duże doświadczenie we francuskim sektorze transportowym. Od 2012 r. był prezesem i przewodniczącym rady nadzorczej firmy Transdev, która jest operatorem linii kolejowych i autobusowych w 18 krajach i jest wspólną własnością Veolia i Caisse des Depots.

Wcześniej de Janaillac kierował firmą RATP, operatora transportu publicznego: autobusów, tramwajów i metra w Paryżu i jego okolicach, a w latach 90. był dyrektorem operacyjnym francuskich linii AOM.

ludzie
manager
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)