Notowania

Szef Aldi Nord zrezygnował. Nie wytrzymał presji

Marc Heussinger, prezes spółki będącej właścicielem 2,4 tys. sklepów w Niemczech i właśnie wchodzącej na rynek deweloperski odchodzi. Powodem wielka modernizacja firmy i presja na wynik.

Podziel się
Dodaj komentarz
(wikimedia)

Marc Heussinger, prezes spółki będącej właścicielem 2,4 tys. sklepów w Niemczech odchodzi. Powodem wielka modernizacja firmy i presja na wynik.

Aldi Nord to zarządza dyskontami w północnych Niemczech, ale w swoim portfolio ma również tanie komputery oraz wycieczki. Z ostatnich doniesień wynika, że zamierza budować apartamenty w miejscu palcówek, oferując Niemcom nowe mieszkania nad sklepem.

Podczas gdy jego konkurenci rosną, Aldi Nord słabnie. Jego przychody spadły o 0,2 proc. – podaje portal dlahandlu.pl. Mimo że wciąż ma pozycję lidera, musi walczyć o rynek. Dodatkowo spółka zainwestowała 5,2 miliardów euro w nową siedzibę główną w Essen.

To właśnie presja na wyniki spółki i wielka modernizacja była powodem rezygnacji Marca Heussingera z funkcji prezesa – podał rzecznik na łamach global.handelsblatt.com. Zastąpić ma go najprawdopodobniej dotychczasowy wiceprezes, Torsten Hufnagel

Masz zdjęcie, newsa lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: handel, biznes, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, wiadomości managera, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-09-2018

jesteśmy już Deutschland?Bardzo interesująca wiadomość dla przeciętnego Polaka. Ja jestem zszokowany! To chyba my już jesteśmy Deutschlandy?

11-09-2018

olaa zdjęcie Aldi Süd

11-09-2018

KiwiPodjal wlasciwa decyzje.Dzieci ogladal na zdjeciach w biurze.Pewnego dnia wszedl do domu i zobaczyl doroslych ludzi.Pewnie sie dziwil kto to.Jego … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (5)