Notowania

giełda
31.07.2018 14:27

Arkadiusz Siwko odwołany z Energi. Będzie ósmy prezes w ciągu trzech lat

Najwyższy stołek w spółce Energa jest wyjątkowo gorący. Rada nadzorcza Energi zdecydowała we wtorek o odwołaniu prezesa Arkadiusza Siwki. Zaledwie 29 dni po powołaniu na to stanowisko.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JAKUB WOSIK/REPORTER/East News)
Długo Energą nie rządził. Niecały miesiąc

Najwyższy stołek w spółce Energa jest wyjątkowo gorący. Rada nadzorcza Energi zdecydowała we wtorek o odwołaniu prezesa Arkadiusza Siwki. Zaledwie 29 dni po powołaniu na to stanowisko.

"31 lipca 2018 roku rada nadzorcza spółki podjęła uchwałę o odwołaniu prezesa zarządu pana Arkadiusza Siwko" - podano w komunikacie. Żadnych komentarzy o przyczynach odwołania, o jakichś nagłych wydarzeniach, które miały dać powód.

A przecież Siwko został powołany na prezesa 2 lipca bieżącego roku, czyli jakieś wyjaśnienie tak szybkich zmian by się przydało. Jak to się stało, że osoba, która 29 dni temu była dla rady nadzorczej odpowiednia i najlepsza spośród kandydatów, nagle okazała się zupełnie spółce nie pasować?

Nowy prezes będzie ósmą osobą w ciągu trzech lat na stanowisku prezesa w jednej z wielkiej czwórki firm energetycznych w Polsce. Tylko w bieżącym roku, oprócz Siwki kierowali nią chronologicznie: Dariusz Kaśków, Jacek Kościelniak (p.o.), Daniel Obajtek i Alicja Klimiuk (p.o.). Przed Kaśkówem był Roman Pionkowski (p.o.), Andrzej Tersa. Tersa stanowisko obejmował w kwietniu 2015 r.

Zobacz też: Jaki o Obajtku: kreatywny, pracowity. "Już to udowodnił"

Arkadiusz Siwko nie był anonimem i miał za sobą praktykę w państwowych firmach. W grudniu 2015 r. objął stanowisko prezesa koncernu Polska Grupa Zbrojeniowa. Siwko zrezygnował ze stanowiska w lutym 2017 r. Ponadto sprawował funkcję szefa Operatora Logistycznego Paliw Płynnych i zasiadał w radzie nadzorczej Orlenu. W latach 1991-92 Arkadiusz Siwko stał na czele Gabinetu Ministra Spraw Wewnętrznych. Szefem resortu był wówczas Antoni Macierewicz.

Grupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosi ok. 1,34 GW.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, energetyka, eng, energa, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, wiadomości managera, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-07-2018

BastardProgram ! ODPRAWA + idzie pelna para!!!

31-07-2018

kapitalistaDlatego wszystkie przedsiębiorstwa państwowe trzeba jak najszybciej sprywatyzować!

31-07-2018

BachaA odprawa dla prezesa za całe 29 dni pracy jaka?

Rozwiń komentarze (26)