Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zmiany we władzach Pekao TFI. Adam Jenkins nowym prezesem

Rada nadzorcza odwołała prezesa Krzysztofa Lewandowskiego i wiceprezesa nadzorującego pion zarządzania aktywami Petera Bodisa. Nowym szefem spółki został Adam Jenkins.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

Roszady w spółce zostały przeprowadzone w czwartek 5 lipca, ale dopiero w poniedziałek 9 lipca opublikowany został komunikat w tej sprawie.

Celem zmian jest rozwój oferty produktowej i zwiększenie aktywów funduszy zarządzanych przez Pekao TFI - podała spółka w komunikacie.

- W ścisłej współpracy z Bankiem Pekao będziemy sukcesywnie i dynamicznie rozwijać ofertę produktów inwestycyjnych Pekao TFI. Chciałbym jeszcze bardziej wykorzystać potencjał TFI w budowaniu bliższych relacji z Bankiem Pekao, zarówno w segmencie bankowości prywatnej, detalicznym, jak i dla klientów instytucjonalnych - powiedział Jenkins, cytowany w komunikacie.

Zobacz też: Czeka nas rewolucja finansowa w Unii Europejskiej. Banki będą musiały konkurować, nie tylko między sobą

Adam Jenkins, zanim został mianowany nowym prezesem, przez cztery ostatnie lata pracował w Work Service. Wcześniej, w latach 2011-2013, był dyrektorem zespołu zarządzania portfelami akcyjnymi i zrównoważonymi w Pioneer Pekao Investment Management S.A.

Jak podaje Pekao TFI, Zmiany nie dotknęły innego wiceprezesa zarządu, Tomasza Orlika, nadzorującego pion operacyjny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: bank pekao, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, wiadomości managera, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-07-2018

dfghfghrthciekawe zmiana w zarządzie z tak błahego powodu czy były prezes został odwołany bo nie chciał udzielić kredytowania dla pessy Bydgoszcz

10-07-2018

Genowefaprzykro czytać, zwłaszcza o tych "nowych" celach dla nowego prezesa... bezsensowna i nieuzasadniona partyjna zmiana. Przykre i na pewno nie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)