Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bankrutujący Toys R Us może wypłacić 14 mln dol. premii menedżerom. Według sądu to ich zmotywuje do pracy

4
Podziel się:

Sąd zauważył, że żaden z wierzycieli Toys R Us nie miał nic przeciw wypłacie premii dla menedżerów spółki.

Toys R Us to jedna z ofiar sukcesu giganta internetowego Amazon.
Toys R Us to jedna z ofiar sukcesu giganta internetowego Amazon. (Open Grid Scheduler/Flickr)
bEIRSdcl

Sąd upadłościowy wyraził zgodę na wypłatę premii dla menedżerów najwyższych szczebli bankrutującej sieci Toys R Us. Według sądu wypłata nagród na łączną sumę 14 mln dolarów jest konieczna, by zmotywować menedżerów do zwiększenia sprzedaży w kluczowym okresie świątecznym.

Jak pisze USA Today, spółka o 2 mln dol. zmniejszyła kwotę nagród, jakie zamierzała wypłacić swoim siedemnastu topowym menedżerom. Słynna amerykańska sieć sklepów z zabawkami wcześniej chciała, by do ich kieszeni trafiło 16 mln dol.

Wypłata hojnych premii motywacyjnych jest dość ryzykownym wizerunkowo ruchem w przypadku firmy, która we wrześniu wystąpiła o ochronę przed wierzycielami. Wykorzystała do tego procedurę, która umożliwia restrukturyzację 5 mld dol. długów.

bEIRSdcn

Nadzorujący proces upadłości restrukturyzacyjnej spółki sędzia zgodził się na wypłatę nagród dla menedżerów Toys R Us, ale nakazał zmniejszyć ich łączną kwotę z 16 do 14 mln dol.

Zobacz także: Wideo: jak kupować zabawki, aby były bezpieczne dla dzieci?

Sędzia Keith Phillips odrzucił w ten sposób stanowisko U.S. Trustee Program, komórki Departamentu Sprawiedliwości odpowiedzialnej za nadzór upadłościowy, która uznała, że menedżerowie Toys R Us są już wystarczająco dobrze opłacani.

bEIRSdct

Jak pisze USA Today, najwyżsi menedżerowie sieci sklepów mogą liczyć nie tylko na wysokie pensje i nagrody pieniężne, ale także na samochody z szoferami i darmowe podróże lotnicze.

Sędzia zauważył, że żaden z wierzycieli Toys R Us nie miał nic przeciw wypłacie premii dla menedżerów spółki. Jak stwierdził, wypłata premii jest w tej sytuacji nie tylko wyrazem racjonalnej biznesowej oceny, ale jest także sprawiedliwa.

Zgodnie z zaakceptowanym przez sąd planem, Toys R Us musi osiągnąć w tym roku zysk na poziomie co najmniej 484 mln dol., aby spółka mogła w ogóle wypłacić premie swoim menedżerom. Aby mogli dostać pełne 14 mln dol. zysk spółki musi wynieść ponad 550 mln dol. Jednak nawet prawnicy spółki oceniają ten cel za nierealistyczny.

Do problemów Toys'R'Us, podobnie jak do reszty branży detalicznej, przyczyniło się zdominowanie rynku przez Amazona. Większość sprzedaży przeniosła się bowiem do sieci. Mimo upadłości, firma zapowiada, że jej sklepy na świecie nie będą likwidowane, a procedura restrukturyzacji długu pozwoli przetrwać marce.

bEIRSdcu

Firma zarejestrowana jest w New Jersey i w ramach sprzedaży detalicznej zatrudnia prawie 65 tys. pracowników na całym świecie. Toys'R'Us ma około 1600 sklepów na całym świecie. Szesnaście z nich znajduje się w Polsce.

Jak wynika z oświadczenia firmy, jej działalność poza Stanami Zjednoczonymi i Kanadą, łącznie w około 255 licencjonowanych sklepach i spółce joint venture w Azji, nie są objęte zgłoszeniem do ochrony przez bankructwem. Są bowiem odrębnymi podmiotami.

bEIRSdcO
wiadomości
gospodarka
najważniejsze
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
Szczecin
4 lata temu
W szczecinie brakuje rak do pracy.przyjezdzajcie
byrcyn
4 lata temu
Złodziejstwo w bały dzień !
Ejejjdjdje
4 lata temu
Nie przyjęły się sklepy gdzie zabawki można kupić dwa razy drożej niż gdzie indziej.
bEIRSdcP
EoS
4 lata temu
W tym momencie - ostatnia prosta przed świętami, manager nie ma już za dużo do roboty, teraz trzeba sprzedawać według programu stworzonego kilka m-cy temu. Zwykłe wyciąganie kasy z trupa