Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bertrand Le Guern ponownie powołany na prezesa Petrolinvestu. Ryszard Krauze dokonał wyboru

3
Podziel się:

Prokom Investments ustalił liczbę członków zarządu nowej trzyletniej kadencji w Petrolinvest na dwie osoby oraz powołał do niego z dniem 29 czerwca 2016 roku Bertranda Le Guern, powierzając mu pełnienie obowiązków prezesa zarządu.

Bertrand Le Guern ponownie powołany na prezesa Petrolinvestu. Ryszard Krauze dokonał wyboru
(PRZEMYSLAW STROZYK/REPORTER)
bFfhYBIR

Ryszard Krauze, poprzez zależną spółkę Prokom Investments, ustalił liczbę członków zarządu nowej trzyletniej kadencji w Petrolinvest na dwie osoby oraz powołał do niego z dniem 29 czerwca 2016 roku Bertranda Le Guern, powierzając mu pełnienie obowiązków prezesa zarządu.

Ryszard Krauze, na mocy przysługującego mu uprawnienia osobistego, powołał w skład zarządu Franciszka Kroka na wiceprezesa zarządu.

W lutym 2014 roku Ryszard Krauze poinformował, że wycofał się z zarządzania spółką Prokom Investments, nie będzie pełnił funkcji prezesa zarządu i nie pełni już roli podmiotu dominującego w stosunku do tej spółki. Jak widać obecnie wrócił do czynnego zarządzania spółką.

bFfhYBIT

Bertrand Le Guern od 9 września 2010 roku pełni funkcję prezesa zarządu Petrolinvest. Franciszek Krok od 28 czerwca 2013 roku był wiceprezesem zarządu.

Pod koniec 2015 roku Le Guerna został ukarany przez KNF karą 150 tys. zł za manipulowanie kursem akcji Petrolinvestu. Udzielając wywiadu "Pulsowi Biznesu" rozpowszechnił nierzetelne informacje, dotyczące prowadzonych przez spółkę zależną spółki Petrolinvest SA prac poszukiwawczych, które wprowadzały w błąd inwestorów giełdowych.

Prezes twierdził, że ma wszelkie przesłanki, by twierdzić, że spółka trafiła na duże złoże ropy i gazu, a wielkość zasobów szacowano na około 100 mln baryłek.

bFfhYBIZ

W momencie, w którym Le Guern udzielał wywiadu, spółka nie miała jeszcze pełnych danych o złożu, ani o ewentualnych możliwościach jego eksploatacji. Nie wspomniał też, że aby zacząć wydobycie, potrzebna jest też zgoda innej firmy, która współpracuje z Petrolinvestem.

Petrolinvest koncentruje się na handlu gazem płynnym i ropą naftową. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

bFfhYBJu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
korki
5 lata temu
A czy wiecie jakie jest pierwotne nazwisko Zygusia Solorz-Żaka ? KROK, tak Zyga Krok
Echunkos
6 lat temu
Co ten Rysiu znowu kombinuje? Przecież miał już bankrutowac, a teraz znowu podskakuje. Znalazł jakieś zaskurniaki?
qqq
6 lat temu
za ten sam numer panowie z wall street siedzieli po 20 lat takze nie martw sie mordo ty moja polska jest fajna