Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Bereźnicki
|

BGK otworzył przedstawicielstwo w Brukseli. W planach także Frankfurt i Londyn, a może nawet Singapur

1
Podziel się:

Uruchomienie zagranicznego przedstawicielstwa w Brukseli ma umożliwić państwowemu bankowi rozwoju bieżące monitorowanie procesów legislacyjnych związanych z planowanymi unijnymi perspektywami finansowymi.

Prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka podczas uroczystego otwarcia nowej placówki.
Prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka podczas uroczystego otwarcia nowej placówki. (BGK)

Nowa placówka ma reprezentować bank w kontaktach z instytucjami unijnymi i finansowymi, monitorować procesy legislacyjne, współpracować z innymi bankami rozwoju, a także wspierać zagraniczną ekspansję polskich firm w krajach Beneluxu.

Uroczysta inauguracja działalności brukselskiego przedstawicielstwa Banku Gospodarstwa Krajowego odbyła się w poniedziałek 10 września. - Wybór Brukseli jest nieprzypadkowy: tu zapadają istotne decyzje dotyczące unijnych finansów, tu swoich przedstawicieli mają inne banki rozwoju - wyjaśniła prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka.

Uruchomienie zagranicznego przedstawicielstwa w Brukseli ma umożliwić państwowemu bankowi rozwoju bieżące monitorowanie procesów legislacyjnych związanych z planowanymi unijnymi perspektywami finansowymi.

Zobacz także: Wideo: Rządowe mieszkania z fabryki. BGK inwestuje w technologię tańszej budowy

BGK liczy także na "aktywną współpracę z międzynarodowymi instytucjami finansowymi, zagranicznymi bankami rozwoju oraz przedstawicielami instytucji europejskich". Instytucja podkreśla, że zyska też możliwość promowania na arenie międzynarodowej własnych inicjatyw oraz "budowania dobrego klimatu dla polskiego biznesu".

- Jednym z kluczowych zadań BGK jest wspieranie eksportu i ekspansji zagranicznej polskich firm - podkreśla prezes Daszyńska-Muzyczka. - Już dziś jesteśmy z nimi w 60 krajach na 6 kontynentach - dodaje.

Jak zapewnia, stała obecność BGK w Brukseli "oznacza jeszcze więcej możliwości wspierania biznesu: rozwijania relacji z rodzimymi firmami działającymi na rynku belgijskim, monitorowania zmian prawnych, które mogą mieć wpływ na prowadzenie biznesu, wczesnego identyfikowania szans i zagrożeń".

Bruksela jest pierwszym miastem, w którym BGK otworzył swoje zagraniczne przedstawicielstwo. Bank planuje "w bliskiej perspektywie" otworzyć kolejne zagraniczne przedstawicielstwa: we Frankfurcie i Londynie. BGK rozważa także otwarcie placówki w Paryżu, a nawet w Singapurze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
rrr
4 lata temu
jaki polski bank? Nie ma polskich bankow!