Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Brazylijski producent puszek trafi w polskie ręce

3
Podziel się:

Drugi co do wielkości producent wyrobów stalowych w Brazylii, firma Cia Siderurgica Nacional, sprzedaje należącą do CSN wytwórnię puszek do napojów Metalic Nordste.

Brazylijski producent puszek trafi w polskie ręce
(pixabay.com / CC0 Public Domain)

Drugi co do wielkości producent wyrobów stalowych w Brazylii, firma Cia Siderurgica Nacional, sprzedaje wytwórnię puszek do napojów - Metalic Nordste. Jak podaje, Reuters nabywcą ma być polska firma.
Wartość transakcji to blisko 120 mln złotych, czyli 100 mln reali brazylijskich. Spółka, sprzedając część swoich zasobów, zamierza poprawić sytuację finansową.

Brazylijski Metalic Nordste działa na rynku puszek od 20 lat i zagospodarował około 4 proc. udziału w rynku krajowym. Jak podaje Reuters, firma zdobyła kontrahentów głównie w północnej i północnowschodniej części kraju.

Szczegóły transakcji wciąż objęte są tajemnicą, ale w ciągu 10 dni dyrektor finansowy spółki – David Salama ma je oficjalnie podać do wiadomości – donosi Reuters.

Jak zaznaczył przedstawiciel spółki - Benjamin Steinbruch, zarząd CSN oczekuje, że firma dzięki tym ruchom w trzecim kwartale roku osiągnie zyski. Liczy też na to, że ceny stali ulegną stabilizacji w drugim półroczu.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
Złośliwy
7 lat temu
Tiaaaa. Nabywca jest Leszek.
Blondi
7 lat temu
Czemu ta polska firma nie zainwestowała w Polsce, tylko w Brazylii? Czyżby przestraszyła się "dojnej zmiany"? Pan Morawiecki jakoś nie potrafi namówić do inwestycji w naszym kraju, chyba mało kto wierzy w te jego plany błyskawicznego rozwoju.
adsf
7 lat temu
strasznie drogi coś ten real 120 mln zeta -> 100 reali :(.