Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Budowa dróg. Nowe obietnice i pieniądze od rządu tuż przed wyborami samorządowymi

59
Podziel się:

W sobotę premier Mateusz Morawiecki zapowiedział budowę "drogi życia", która ma "tchnąć nowe życie w południe Dolnego Śląska".

- Chcemy, żeby ta droga tchnęła nowe życie w południe Dolnego Śląska - powiedział premier.
- Chcemy, żeby ta droga tchnęła nowe życie w południe Dolnego Śląska - powiedział premier. (Maciej Kulczyński)
bEUmjskB

Nowe drogi ekspresowe i krajowe, więcej pieniędzy na rozpoczęte inwestycje. Wysyp obietnic rządu dotyczących ważnych lokalnie dróg zbiegł się z początkiem kampanii samorządowej.

Jak pisze "Gazeta Wyborcza", na początku września odbyła się konwencja PiS przed październikowymi wyborami do samorządów i "natychmiast przedstawiciele rządu PiS zaczęli jak z worka sypać obietnicami dróg dla mieszkańców różnych regionów Polski".

W sobotę premier Mateusz Morawiecki zapowiedział budowę "drogi życia", która ma "tchnąć nowe życie w południe Dolnego Śląska". Chodzi o przebudowę obecnej drogi krajowej nr 8 z Wrocławia do Kłodzka. Zostanie podniesiona do standardu drogi ekspresowej.

bEUmjskD

Wideo: * *Nowe drogi w Polsce. 397 km bez autostrad

Jak jednak zwraca uwagę gazeta, nie podano żadnego konkretu, na przykład harmonogramu planowej inwestycji i jej kosztów. Rząd nie podjął nawet decyzji o wpisaniu nowej inwestycji do wykazu dróg ekspresowych w Polsce.

Co więcej, już w 2016 r. wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowę na przygotowanie wstępnej dokumentacji do podjęcia decyzji o przerobieniu "ósemki" w drogę ekspresową. Dokument ma być gotowy na początku 2020 r.

bEUmjskJ

Dwa dni po deklaracji premiera w sprawie drogi na Dolnym Śląsku, w poniedziałek minister infrastruktur Andrzej Adamczyk zwiększył o 120 mln zł limit wydatków na budowę 17-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S16 od Borków Wielkich do Mrągowa.

Jeszcze przed konwencją wyborczą PiS minister Adamczyk zwiększył o 90 mln zł limit wydatków na budowę 16-kilometrowego odcinka "zakopianki" od Rdzawki do Nowego Targu. Choć droga będzie dwujezdniowa, wykonana będzie w standardzie drogi krajowej.

Zwiększenie limitu wydatków pozwoli na powierzenie tej realizacji polskiej firmie Intercor po tym, jak jedyna mieszcząca się w limicie wydatków oferta chińskiego Stecol została wykluczona z powodów proceduralnych.

Konsorcjum chińskiego Stecol Corporation także z powodu nieprawidłowości w dokumentacji zostało wykluczone z przetargu na realizację północnej obwodnicy Krakowa. W tym przypadku minister Adamczyk także zapowiedział zwiększenie finansowania tego projektu.

bEUmjskK

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bEUmjsle
KOMENTARZE
(59)
Boryna
3 lata temu
Jadąc z Lublina do Warszawy widać że PiS działa a nie gada. Wyborcza kłamie i dlatego jest na dnie.
Dron
3 lata temu
A kiedy PiS zasiedli Eskobar
Konkret prosz...
3 lata temu
Kiedy wreszcie pierwszy Polak stanie na księżycu?!!
bEUmjslf
Jax
3 lata temu
A ja oofiaruję Panu Jakiemu jako Prezydentowi Niderlandy
Ag
3 lata temu
Obiecanki to nic nowego. Nikt już się nie da nabrać. Ważne to co już leży na stole.
...
Następna strona