Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Były dobre chęci i zamiary zmian, ale nie wyszło - szef Malaysia Airlines rezygnuje

0
Podziel się:

Były dobre chęci i zamiary wprowadzenia zmian, ale nie wyszło - szef znanych linii lotniczych rezygnuje po niecałym roku na tym stanowisku.

Były dobre chęci i zamiary zmian, ale nie wyszło - szef Malaysia Airlines rezygnuje
(byeangel/wikimedia (CC BY-SA 2.0))

Prezes Malaysia Airlines Christoph Mueller odchodzi ze swojego stanowiska, bo nie udało mu się zreorganizować tej firmy. Oficjalnie podał, że odchodzi z powodu "zmian w życiu osobistym".

Malezyjski przewoźnik od lat notuje straty finansowe. Pogrążyły go jeszcze dwie katastrofy jego samolotów w 2014 r.

Najpierw, w marcu 2014 r., samolot Malaysia Airlines zaginął bez śladu. Boeing 777, na pokładzie którego było 239 osób, zaginął dokładnie 8 marca 2014 roku, podczas lotu MH370 ze stolicy Malezji, Kuala Lumpur, do Pekinu. Zniknął z ekranów radarów niedługo po starcie. Dane satelitarne wskazały, że samolot zmienił kurs i leciał na południe.

Niezależnym ekspertom po dziś dzień nie udało się ustalić przyczyny zaginięcia samolotu; ich podejrzeń nie wzbudziła przeszłość pilotów ani pozostałych członków załogi.

Później, w lipcu 2014 r., Boeing 777 w barwach Malaysia Airlines został zestrzelony na wschodzie Ukrainy. Samolot leciał z Amsterdamu do Kuala Lumpur z 295 osobami na pokładzie. Katastrofy nikt nie przeżył.

Mueller objął stanowisko prezesa malezyjskiego przewoźnika w maju 2015 r. Podjął wówczas decyzję o realizacji planu restrukturyzacji firmy, który przewidywał m.in. masowe zwolnienia pracowników i rezygnację z niedochodowych destynacji.

Mueller pozostanie na stanowisku prezesa do września 2016 r. Malezyjskie linie lotnicze już szukają jego następcy.

najważniejsze
wiadomości managera
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)