Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Bereźnicki
|

Były prezes Fachowcy.pl siedzi w areszcie. Poważne zarzuty prokuratorskie

12
Podziel się:

Piotr S., były prezes spółki Fachowcy.pl przebywa w areszcie i jest podejrzewany o poważne przestępstwa gospodarcze. Zarzuty dotyczą między innymi wystawiania fikcyjnych faktur i wielomilionowych wyłudzeń VAT.

Piotr S. przebywa w areszcie tymczasowym.
Piotr S. przebywa w areszcie tymczasowym. (Jakub Wosik/REPORTER)

O aresztowaniu Piotra S. dowiedział się "Puls Biznesu". Dziennik gospodarczy podaje, że już od trzech miesięcy przebywa w areszcie tymczasowym i ciążą na nim trzy zarzuty prokuratorskie. Do niczego jednak się nie przyznaje.

Piotr S. jest jedna z ośmiu osób, które zostały aresztowane w związku z dużym śledztwem prowadzonym przez Centralne Biuro Antykorupcyjne i Prokuraturę Krajową. Wśród nich jest Tomasz S., dawniej wiceprezes giełdowej spółki PMPG Polskie Media, wydawcy tygodników "Wprost" i "Do Rzeczy".

Pierwszy zarzut wobec Piotra S. to przywłaszczanie pochodzących z masy upadłości środków finansowych. Drugi dotyczy wystawiania pustych faktur VAT, w wyniku czego podejrzany spowodował straty dla masy upadłości w łącznej kwocie 20,4 mln zł.

Trzeci zarzut to popełnienie przestępstwa karnoskarbowego polegającego na pomocnictwie w uszczupleniu podatku od towarów i usług wielkiej wartości, poprzez wystawianie poświadczających nieprawdę faktur VAT przez spółki faktycznie reprezentowane przez podejrzanego

O Piotrze S. zrobiło się głośno w zeszłym roku, gdy we wpisie na Facebooku skrytykował polską giełdę NecConnect, którą obwinił za stratę 150 mln zł. Mówił, że "już od kilu lat mógł mieszkać w San Francisco i tam rozwijać biznes".

Fachowcy.pl Ventures oferowała małym i średnim przedsiębiorstwom narzędzia do marketingu przy wykorzystaniu nowych technologii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(12)
Krzys
5 lata temu
A kiedy posadzicie Mirosława P. jezdzacego Merc GL na niemieckich numerach. Gość kręci w 40 spółkach, czy to tak trudno sprawdzić konta bankowe.
ta
5 lata temu
Piotr S, Tomasz S., Daniel B. i inni. Wszyscy pracowali kiedyś w PMPG. Co za przypadek.
pracownik
5 lata temu
mi nadal nie oddał pieniędzy za przepracowane miesiące. Ale widzieć go w areszcie jest warte tej kasy
ssda
5 lata temu
Fachowiec nie ma co
BMF
5 lata temu
Spoko , siedziec poszedl ino Gawqronik , wlos z glowy nikomu nie spadnie . A prokuratura chce ponownie wsadzic Gawronika za porwanie Zietary ,Iwony Wieczorek ,Ewy Tylman i zabojstw gen.Papaly .