Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Były prezes Fachowcy.pl siedzi w areszcie. Poważne zarzuty prokuratorskie

Piotr S., były prezes spółki Fachowcy.pl przebywa w areszcie i jest podejrzewany o poważne przestępstwa gospodarcze. Zarzuty dotyczą między innymi wystawiania fikcyjnych faktur i wielomilionowych wyłudzeń VAT.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jakub Wosik/REPORTER)
Piotr S. przebywa w areszcie tymczasowym.

O aresztowaniu Piotra S. dowiedział się "Puls Biznesu". Dziennik gospodarczy podaje, że już od trzech miesięcy przebywa w areszcie tymczasowym i ciążą na nim trzy zarzuty prokuratorskie. Do niczego jednak się nie przyznaje.

Piotr S. jest jedna z ośmiu osób, które zostały aresztowane w związku z dużym śledztwem prowadzonym przez Centralne Biuro Antykorupcyjne i Prokuraturę Krajową. Wśród nich jest Tomasz S., dawniej wiceprezes giełdowej spółki PMPG Polskie Media, wydawcy tygodników "Wprost" i "Do Rzeczy".

Pierwszy zarzut wobec Piotra S. to przywłaszczanie pochodzących z masy upadłości środków finansowych. Drugi dotyczy wystawiania pustych faktur VAT, w wyniku czego podejrzany spowodował straty dla masy upadłości w łącznej kwocie 20,4 mln zł.

Trzeci zarzut to popełnienie przestępstwa karnoskarbowego polegającego na pomocnictwie w uszczupleniu podatku od towarów i usług wielkiej wartości, poprzez wystawianie poświadczających nieprawdę faktur VAT przez spółki faktycznie reprezentowane przez podejrzanego

O Piotrze S. zrobiło się głośno w zeszłym roku, gdy we wpisie na Facebooku skrytykował polską giełdę NecConnect, którą obwinił za stratę 150 mln zł. Mówił, że "już od kilu lat mógł mieszkać w San Francisco i tam rozwijać biznes".

Fachowcy.pl Ventures oferowała małym i średnim przedsiębiorstwom narzędzia do marketingu przy wykorzystaniu nowych technologii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: przestępczość, fachowcy.pl, wiadomości, gospodarka, impact 2018, najważniejsze, gospodarka polska, wiadomości managera
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-10-2018

Myszakolejny przekręt pod okiem mafii piss, i jeszcze ten typ wydający goebelsowką propogane od rzeczy

09-10-2018

okon prawdyi znowu pisowcy kradna na potege

09-10-2018

AlaMógł mieszkać w San Francisco a siedzi w polskim pierdlu. kolejny prominentny członek mafii VAtowskiej.

Rozwiń komentarze (12)