Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Były zarząd PKP SA bez absolutorium. "To działanie z pobudek politycznych, nie merytorycznych"

9
Podziel się

Byli członkowie zarządu PKP S.A.: Jakub Karnowski, Piotr Ciżkowicz, Jarosław Bator bronią się i atakują.

Jakub Karnowski, jeden z byłych członków zarządu PKP S.A.
Jakub Karnowski, jeden z byłych członków zarządu PKP S.A. (WP.tv)
bEhcaYWd

W przesłanym money.pl oświadczeniu, byli członkowie zarządu PKP S.A.: Jakub Karnowski, Piotr Ciżkowicz, Jarosław Bator, bronią się i atakują. Zapowiedzieli już działania prawne zmierzające do ochrony dobrego imienia.

- Jesteśmy zaskoczeni i oburzeni decyzją ZWZ o nieudzieleniu nam absolutorium. Zarówno wyniki finansowe PKP SA, jak i kondycja w jakiej pozostawiliśmy spółki z Grupy PKP jednoznacznie wskazują, że głosowanie przeciw absolutorium zostało podyktowane wyłącznie pobudkami politycznymi, a nie analizą merytoryczną - napisali byli członkowie zarządu PKP S.A.

Jak przekonują, zdziwienie budzi przede wszystkim fakt, iż wszystkie cele, jakie przed PKP SA postawił właściciel (tj. Minister infrastruktury i Rozwoju), w ostatnich czterech latach zostały spełnione. Teraz, bez żadnego uzasadnienia, ten sam właściciel nie udziela nam absolutorium za wywiązanie się przez nas z wyznaczonych obowiązków - piszą.

bEhcaYWf

Zdaniem Jakuba Karnowskiego, Piotra Ciżkowicza i Jarosława Batora efekty ich czteroletnich działań mówią same za siebie.

- To przede wszystkim pierwszy od lat powrót pasażerów na kolej, poziom z satysfakcji usług świadczonych przez PKP na poziomie 64 proc. na koniec 2015r., 30 mld zł wydanych na inwestycje w infrastrukturę, tabor i dworce, podwyższenie prędkości na blisko 5 tys km linii kolejowych i efektywne wykorzystanie funduszy UE - czytamy w oświadczeniu.

Jak wskazują zadłużenie PKP SA w ostatnich latach zostało zredukowane o blisko 90 proc., osiągnięto kilkudziesięciomilionowe oszczędności z tytułu grupowych zakupów oraz dzięki audytowi, który pozwolił na wykrycie i eliminowanie nieprawidłowości, występujących wcześniej w spółkach PKP. - Budując wartość Grupy, powołano sprawnie działająca spółkę deweloperską Xcity Investment, która ma szansę zarządzać projektami wartymi blisko 9 mld złotych - napisali.

Faktem jest, że spółka PKP wypracowała w 2015 roku 222,9 mln zł zysku netto. - Dzięki udanym prywatyzacjom, dobrze ocenionym zarówno przez organy kontrolne jak i najlepszych ekspertów rynkowych, PKP Intercity mogło zainwestować prawie 1,5 mld zł w modernizację taboru i stacji postojowych. Szczególnym uznaniem zarówno inwestorów jak i ekspertów branżowych cieszyła się prywatyzacja PKP Cargo - czytamy w oświadczeniu.

bEhcaYWG
ludzie
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
JA VOL !!!!!
5 lata temu
ZA JEGO RYJ 5 LAT BEZ WYROKU....
piotr
5 lata temu
Adlaczego nie podpisali w 2015 kontraktow dla pkp cargo
bankomat
5 lata temu
Szczególnym uznaniem zarówno inwestorów jak i ekspertów branżowych cieszyła się prywatyzacja PKP Cargo - czytamy w oświadczeniu. Spece od oszustwa.
bEhcaYWH
a123
5 lata temu
Wyniki? Sprzedali maszynki do robienia pieniędzy : 1.) PKP energetyka 2.) Tk telekom 3.) grunty i wiele i nnych Zdrajcy!!!
tyt
5 lata temu
Sprzedali wszystko co się dał… dzięki temu pkp dostało jednorazowy zastrzyk kasy… a co dalej...? Dalej ma się martwić nowy zarząd... tak się robi za PO...