Notowania

Carlsberg wycofuje się z plastikowych uchwytów do sześciopaków. Puszki będzie sklejał

Brytyjczycy pierwsi wypróbują ekologiczne rozwiązanie do łącznia pakietów piwa. Znany browarniczy koncern zamierza w ten sposób o 75 proc. zmniejszyć wykorzystanie plastiku, czyli o 1,2 tys. ton rocznie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Saltwater Brewery/Ferrari Press/East News)
Uchwyty do sześciopaków zagrażają zwierzętom. Ich wycofanie WWF uznał to za "duży krok" w walce z zanieczyszczeniem tworzywem sztucznym.

Popularne plastikowe kręgi łączące wielopaki piwa, to poważne zagrożenie dla ptaków i zwierząt morskich - zwłaszcza żółwi. Piwowarski koncern Carlsberg opracował nową, przyjazną środowisku metodę łącznia puszek. Użyje biodegradowalnego kleju – pisze SkyNews.

Jak zrodził się pomysł? Współpracujący z koncernem Christopher Stuhlmann, postanowił spróbować w inny sposób połączyć sześciopak. Wykupił w tym celu cały asortyment kleju, jaki dostał w okolicznym sklepie narzędziowym. Po kilku próbach nagrał film i przedstawił go swojemu CEO.

Potrzeba było trzech lat i prób na 4 tys. różnych preparatach klejących, aby opracować specjalny, przyjazny środowisku łącznik – czytamy w brytyjskim portalu. Jego kropla ma być na tyle silna, aby przenieść sześciopak w całości, ale również na tyle krucha, aby po przekręceniu łatwo uwolnić puszkę.

Ekologiczne sześciopaki mają być testowane na rynku Brytyjskim. Całkowite wycofanie plastikowych uchwytów, ma zmniejszyć zużycie plastiku w firmie o 1,2 tony rocznie, czyli o ponad 75 proc. Jak pisze SkyNews odpowiada to 60 mln plastikowych torebek.

World Wildlife Fund (WWF) uznał to za "duży krok" w walce z zanieczyszczeniem tworzywem sztucznym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: branża piwowarska, carlsberg, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, wiadomości managera, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-09-2018

Grupa GALERISLubimy właśnie takie pomysły. Nadzwyczajne w swej prostocie.

07-09-2018

asdfOstatnio był artykuł o kolesiu, który o mało się nie przekręcił bo pił piwo z puszki, na którą nasikały szczury w magazynie. Tak więc lipny pomysł - … Czytaj całość

06-09-2018

LanE tam zolwie, mam to gdzies

Rozwiń komentarze (9)