Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szef Coca-Coli rezygnuje

0
Podziel się:

W maju 2017 roku Muhtar Kent przestanie pełnić funkcję CEO Coca-Coli - poinformowała w piątek spółka. Zapowiedź zmiany na szczycie spożywczego giganta pojawia się zaledwie tydzień po równie zaskakującej informacji o odejściu szefa Starbucksa - podaje "Forbes".

Szef Coca-Coli rezygnuje
(AFP/EAST NEWS)

Posiadający tureckie korzenie Kent zaczął pracę w Coca-Coli w 1975 roku, osiem lat później był już dyrektorem firmy na region Azji Mniejszej i Centralnej. Później zrobił sobie przerwę od pracy w amerykańskiej korporacji i przeszedł do tureckiego giganta - grupy Efes.

Do Coca-Coli wrócił w 2005 roku, a po trzech latach zajął fotel dyrektora generalnego, czyli CEO właśnie. Kent był chwalony za zmiany w strategii działania firmy, które uwzględniały zasady zrównoważonego rozwoju.

Choć Kent rezygnuje z tego stanowiska, to pozostanie w zarządzie firmy. Jego miejsce jako CEO zajmie James Quincey, który zasiada we władzach spółki.

Warren Buffet, jeden z prominentnych akcjonariuszy Coca-Coli, ocenił tę sukcesję pozytywnie. Nowojorska giełda też - akcje spółki zanotowały 2,8-procentowy wzrost.

Opracował Tomasz Sąsiada

najważniejsze
wiadomości managera
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)