Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Frączyk
|

Credit Agricole: roszady w zarządzie. Piotr Kwiatkowski prezesem

0
Podziel się:

Po dziesięciu latach pełnienia funkcji prezesa Credit Agricole Banku Polska, Romuald Szeliga został przesunięty do rady nadzorczej. Jego miejsce zajmie Piotr Kwiatkowski.

Piotr Kwiatkowski, nowy prezes Credit Agricole Bank Polska
Piotr Kwiatkowski, nowy prezes Credit Agricole Bank Polska (Credit Agricole/materiały prasowe)

Do zarządu banku, oprócz prezesa Kwiatkowskiego ma wejść także Bartłomiej Posnow, nadzorując zarządzanie ryzykiem. Rada nadzorcza wystąpiła już do Komisji Nadzoru Finansowego o wydanie stosownych zgód. Powołania nastąpią dopiero po ich uzyskaniu.

Romuald Szeliga jest prezesem banku Credit Agricole od 2007 r., ale w sektorze bankowym pracuje od blisko trzydziestu lat. Odpowiadał m.in. za tworzenie i rozwój sieci sprzedaży, obszary kredytów, skarbu a także bankowość elektroniczną i marketing. Pracował m.in. w PKO BP oraz BPH, zasiadał w zarządach Wielkopolskiego Banku Kredytowego oraz BZ WBK.

Podczas dziesięciu lat prezesury Romualda Szeligi bank przeszedł m.in. rebranding (wcześniej funkcjonował pod nazwą Lukas Bank) i zmienił model biznesowy. Z firmy skupionej na kredytach ratalnych stał się bankiem uniwersalnym z pełnym portfelem usług bankowych i ubezpieczeniowych dla wszystkich grup klientów.

Nowym prezesem zarządu ma zostać Piotr Kwiatkowski, który też od dziesięciu lat związany jest z Credit Agricole. Od 2013 roku pełni funkcję wiceprezesa, odpowiadając m.in. za bankowość korporacyjną, inwestycyjną, rynki kapitałowe oraz analizy makroekonomiczne.

Zobacz także: Zobacz również: Jakość produktów bankowych

Wcześniej w roli dyrektora generalnego zarządzał Credit Agricole Corporate and Investment Bank Oddział w Polsce. Był również członkiem rady nadzorczej Credit Agricole Bank Polska.

Piotr Kwiatkowski jest doktorem nauk ekonomicznych warszawskiej SGH. Przed pracą w Credit Agricole był dyrektorem biura kredytów w Banku Handlowym (dziś City Bank Handlowy), a także kierował m.in. departamentem finansowania strukturalnego i handlu oraz segmentem strategicznych klientów korporacyjnych w Pekao S.A.

Po uzyskaniu zgody KNF do zarządu Credit Agricole wejdzie również Bartłomiej Posnow, który będzie odpowiadał za obszar zarządzania ryzykiem. Ma blisko 20-letnie doświadczenie w bankowości i doradztwie dla instytucji finansowych.

W ostatnich dwóch latach w Bain & Company kierował projektami doradztwa strategicznego dla klientów z sektora bankowego i private equity w Europie Centralnej. Wcześniej pełnił funkcje menedżerskie w Polbank EFG i Raiffeisen Bank, był m.in. dyrektorem banku oraz dyrektorem departamentu zarządzania ryzykiem kredytowym bankowości detalicznej. W swojej karierze związany był również z Citi Bankiem Handlowym, BNP Paribas oraz PwC.

Pozostały skład zarządu Credit Agricole się nie zmieni, natomiast niektórzy jego członkowie będą odpowiadać za nowe obszary.

Po dopełnieniu wszelkich formalności, dotychczas zarządzający ryzykiem Richard Paret ma zająć się dalszym rozwojem sieci sprzedaży oraz kanałów dystrybucji. Jean Bernard - Mas, który zarządza obecnie m.in. pionami IT, back office a także bezpieczeństwem informacji oraz cyfryzacją pozostanie w swojej roli, a dodatkowo ma odpowiadać za bankowość korporacyjną. Beata Janczur nadal zarządza obszarem HR, a Jędrzej Marciniak marketingiem, customer intelligence oraz rozwojem produktów bankowych.

Pierwszym wiceprezesem banku Credit Agricole, a jednocześnie Senior Country Officerem grupy w Polsce pozostaje Olivier Constantin, który po zmianach ma bezpośrednio nadzorować Pion Strategii i Finansów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)