Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Daimler ogłasza najwyższą dywidendę w historii, a akcjonariusze biją się o kiełbaski

0
Podziel się:

Bójka akcjonariuszy o bezpłatne kiełbaski przyćmiła informację o najwyższej dywidendzie w historii koncernu samochodowego Daimler AG. Kością niezgody stały się długie, cienkie kiełbaski ze Szwabii, bardzo popularne w macierzystym kraju związkowym Daimlera, czyli Badenii-Wirtembergii.

Daimler ogłasza najwyższą dywidendę w historii, a akcjonariusze biją się o kiełbaski
(Pixabay.com/Domena publiczna)

Bójka akcjonariuszy o bezpłatne kiełbaski przyćmiła informację o najwyższej dywidendzie w historii koncernu samochodowego Daimler AG. Kością niezgody stały się długie, cienkie kiełbaski ze Szwabii, bardzo popularne w macierzystym kraju związkowym Daimlera, czyli Badenii-Wirtembergii w południowo-zachodnich Niemczech.

Historię niecodziennego sporu podczas spotkania akcjonariuszy w Berlinie opisuje Bloomberg. Co się stało? Dwóch inwestorów wdało się w bójkę o bezpłatne kiełbaski na dorocznym walnym zgromadzeniu. Jedna z osób zarzuciła drugiej, że bierze za dużo jedzenia. Słowny spór szybko przerodził się w szarpaninę.

Emocji przy bufecie nie ostudziła nawet informacja, że spółka wypłaci 3,25 euro za każdą posiadaną akcję. Daimler AG to producent między innymi samochodów marek Mercedes-Benz, Smart czy luksusowych Maybach.

Organizatorzy walnego zgromadzenia koncernu musieli wezwać policję, aby uspokoić sytuację. Wiele wskazuje na to, że nerwy były zupełnie niepotrzebne. Daimler przygotował 12,5 tysiąca kiełbasek dla 5,5 tys. akcjonariuszy, którzy wzięli udział w spotkaniu w Berlinie - poinformowała Silke Walters, rzeczniczka koncernu.

Jak wyliczyli dziennikarze Bloomberga, dywidenda w wysokości 3,25 euro za akcję wystarczy na dwa opakowanie parówek w niemieckim dyskoncie Aldi. Manfred Bischoff, szef rady nadzorczej na spotkaniu z mediami żartował, że najwyraźniej firma musi zrobić więcej, aby zaspokoić głód akcjonariuszy. - Albo potrzebujemy jeszcze więcej kiełbasek, albo musimy się ich pozbyć - miał powiedzieć Bischoff.

Zobacz także: Zobacz także: Polskie parówki na topie. Szykuje się nowy hit eksportowy
business news
prosto z firm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)