Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Izdebska-Białka
|

Dłuższy urlop dla pracowników z 30-letnim stażem? "Są takie kraje"

46
Podziel się:

- W Europie są kraje, gdzie urlop jest tak podzielony - powiedział Alfred Bujara, przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ Solidarność. Nie odniósł się wprost do postulatu śląsko-dąbrowskiej „Solidarności”, która chce, by pracownicy ze stażem zawodowym przekraczającym 30 lat mieli prawdo do 31 dni urlopu wypoczynkowego, a nie - jak obecnie - 26. Podkreślił jednak, że pracownicy w Polsce, którzy są po sześćdziesiątce, muszą wykonać tę samą pracę, co młodzi.

Dłuższy urlop dla pracowników z 30-letnim stażem? "Są takie kraje"
(LUKASZ SZELAG/REPORTER/EAST NEWS)

- W Europie są kraje, gdzie urlop jest tak podzielony – powiedział Alfred Bujara, przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność”. Nie odniósł się wprost do postulatu śląsko-dąbrowskiej „Solidarności”, która chce, by pracownicy ze stażem zawodowym przekraczającym 30 lat mieli prawdo do 31 dni urlopu wypoczynkowego, a nie - jak obecnie – 26. Zwrócił za to uwagę, że pracownicy w Polsce, którzy są po sześćdziesiątce, muszą wykonać tę samą pracę, co młodzi.

praca
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(46)
lozano
5 lata temu
Zapomniano o punkcie programu wyborczego Prezydenta Dudy który miał wprowadzić możliwość odejścia na emeryturę po 35 latach pracy kobietom i 40 mężczyznom. A to to tylko drobna rekompensata. Panie Prezydencie. Proszę o realizacje swojego programu wyborczego.
kkk11
5 lata temu
wreszcie zwiazki robi a to co powinny dbają o pracownika
poldek
5 lata temu
Jestem za,bardzo dobra propozycja.
takto
5 lata temu
I tak ludzi na świecie przybywa, a pracy ubywa, więc kiedyś staniemy przed problemem co z tym fantem zrobić. Z tego punktu widzenia ograniczenie czasu pracy ma jakiś sens.
kra
5 lata temu
Dlaczego tzw "wysługa lat" jest tylko do 20 lat pracy ???? Ci co pracują dłużej, dostają tyle samo co młodszy pracownik. A młody pracownik na starcie ma taką zasadniczą jak stary po 35 latach. Tak się dorzyna starych
...
Następna strona