Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dominika Kulczyk pomoże łowić młode talenty. Inwestuje w hackathony

33
Podziel się

Kilka milionów złotych ma zainwestować Dominika Kulczyk w firmę, która będzie szukać przyszłych twórców startupów podczas "maratonów programowania".

Miliarderka wyłoży na nową inwestycję kilka milionów złotych
Miliarderka wyłoży na nową inwestycję kilka milionów złotych (Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS)
bDSIpQlh

Właśnie doprecyzowane są szczegóły zaangażowania miliarderki w nowy biznes.

O inwestycji Dominiki Kulczyk poinformował "Puls Biznesu". - W ciągu dwóch tygodni powinniśmy zamknąć już wszystkie ustalenia - powiedział portalowi Tomasz Turczynowicz, prezes Smart Factor, czyli spółki, w którą ma zainwestować spadkobierczyni fortuny po Janie Kulczyku.

bDSIpQlj

Ona sama nie chce komentować inwestycji. Według serwisu ma zainwestować kilka milionów złotych.

Smart Factor to firma, która dotychczas doradzała samorządom i współpracowała z nimi przy organizacji miejskich hackathonów, czyli "maratonów programowania". Teraz, przy wsparciu Dominiki Kulczyk, spółka chce wystartować z projektem "Freedom".

Zobacz także: Zobacz też: Energetyczny gigant inwestuje w startupy

"To pomysł na kuźnię nowych start-upów, która z jednej strony angażuje uczniów i studentów z lokalnych szkół, a z drugiej oferuje dużym, działającym już na rynku spółkom opracowanie nowatorskich, innowacyjnych produktów" - czytamy w artykule.

bDSIpQlp

- Docelowo chcemy tworzyć startupy, które wchodzą na rynek ze świeżym pomysłem na produkt, albo zespoły młodych wizjonerów, których może przejąć duża spółka, oferując im pracę w miasteczku, z którego pochodzą, na przykład tworząc tam oddział - powiedział "PB" Tomasz Turczynowicz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bDSIpQlK
KOMENTARZE
(33)
podatnik!
3 lata temu
Kiedy ten czasowy mieszkaniec pałacu prezydenckiego zacznie zrealizować obietnice wyborcze dzięki, którym przegrał Komorowski tj: miał zwiększy jawność życia publicznego, upubliczni listy opiniujących OFE, ujawni aneks do raportu o likwidacji WSI, zlikwiduje szkoły udające wyższe, wyrówna szanse społeczne poprzez uspołecznienie majątków zdobytych poprzez prywatyzację PRL'u, czyli pozbawi majątku tę osobę i zwróci Narodowi?
as
3 lata temu
niech ojciec się nie wygłupia, z jego śmiercią taka prawda jak z programem PO. "umarł" bo wiedział, że pójdzie siedzieć.
klazanowa
3 lata temu
Dominika dawno po rozwodzie nie smakowała "talentu", Dominiczka będzie łowić "talenty"...cha, cha, cha, cha...........
bDSIpQlL
KOMTUR
3 lata temu
Przeciez tata zyje !!!!!! Uciekl ruskim za dlugi a teraz z"zaswiatow czyli z Izraela " dalej kieruje rodzinnym biznesem bo nieudacznik brodaty synek ani corcia o roznych orientacjach sexualnych NIE DAJA RADY !!!!!!!!!!!!!!!!!
ROTFL
3 lata temu
Świetny pomysł... na wtopienie kasy.
...
Następna strona