Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dymisja prezesa Clarksa. Mike Shearwood odchodzi z powodu niestosownego zachowania wobec podwładnych

14
Podziel się:

Dochodzenie zostało wszczęte po skargach pracowników, którzy wskazywali, że prezes łamie firmowy kodeks etyczny. Dymisja została już przyjęta.

Marka Clarks jest dostępna także w Polsce.
Marka Clarks jest dostępna także w Polsce. (lam eason/Flickr (CC BY-ND 2.0))
bEISUMRh

Clarks, brytyjski producent obuwia o niemal 200-letniej tradycji, zwolnił swojego prezesa po wewnętrznym dochodzeniu w sprawie jego niestosownego zachowania wobec podwładnych. Mike Shearwood na czele rodzinnej firmy stał od dwóch lat.

Jak podaje BBC, Shearwood ustąpił ze stanowiska w efekcie dochodzenia w sprawie jego zachowania wobec podwładnych. Zostało wszczęte po skargach pracowników, którzy wskazywali, że prezes łamie firmowy kodeks etyczny. Dymisja została już przyjęta.

"Clarks w ostatnim czasie dowiedział się, że niektóre zachowania, rozmowy i wyrażenia pana Shearwooda w wielu przypadkach nie były zgodne z zachowaniem, jakiego oczekuje się od wszystkich pracowników firmy" - napisała w cytowanym przez agencję Bloomberg mailu rzeczniczka firmy.

bEISUMRj

Firma nie chce zdradzić, które zapisy jej 23-stronnicowego kodeksu etycznego zostały złamane przez jej byłego już prezesa. Mike Shearwood odmówił Bloombergowi komentarza.

Shearwood ma duże doświadczenie w branży obuwniczo-odzieżowej. Wcześniej zajmował menedżerskie stanowiska między innymi w należących do hiszpańskiego Inditexu sieciach Zara i Bershka.

Pozostająca do dziś w rodzinnych rękach firma została założona w 1825 roku przez braci Cyrusa i Jamesa Clarków. Rok temu firma ogłosiła przywrócenie produkcji butów w Wielkiej Brytanii po 12-letniej przerwie.

bEISUMRp

W ostatnim czasie Clarks zmaga się ze spadającą sprzedażą i pogarszającymi się wynikami. Jak podaje BBC, w zakończonym w styczniu roku obrachunkowym obroty firmy spady z 1,6 do 1,5 mld funtów, a zysk z niemal 64 do 45 mln funtów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEISUMRK
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(14)
Khorsj
3 lata temu
to ze podniosly sie ceny paliw to nie znaczy ze nie spadna. moim zdaniem to chwilowy kryzys. byleby nie pojawily sie znowu jakies czynniki podnoszace ryzyko.
szwaj
3 lata temu
Chrońmy środowisko a przy tym nasze zdrowie! Auta elektryczne to przyszłość!
spostrzeżenia
3 lata temu
Ogólnie buty większe powinny być niższe a mniejsze wyższe a jest odwrotnie. Wysokim dodają niższym ujmują. Dlatego tyle wysokich dużych i małych niskich się nie sprzedaje. Następna uwaga. Ostatnio coś niezdrowe spody piekące i zimne, nie to co dawniej.
bEISUMRL
dd
3 lata temu
Ceny paliw zależą od notowań ropy naftowej. dlatego teraz paliwo poszlo w gore. Arabowie skacza trumpowi
oberbayern
3 lata temu
kiedys to byla marka...dzisiaj badziew jak inne...