Elastyczne firmy zyskują więcej

Elastyczne firmy zyskują więcej

Fot. PORTRAIT IMAGES ASIA BY NONWARIT, Shutterstock

- Smart working zatacza coraz szersze kręgi. Dla przedsiębiorców liczy się efektywność pracowników, a nie spędzony przez nich w biurze czas pracy - pisze "Puls Biznesu".

Już teraz ponad 90 proc. dużych międzynarodowych organizacji oferuje jakąś formę pracy zdalnej. Także w Polsce jesteśmy gotowi do wprowadzenia tzw. smart workingu w takich obszarach, jak polityka wewnętrzna firmy, przywództwo, technologia, aranżacja przestrzeni biurowej - wynika z pierwszej części projektu badawczego "Smart working guidelines for modern service centers in Poland", przeprowadzonego przez Mikomax Smart Office i ABS.

- Ankietowane firmy wykazują wysoki poziom zaufania do pracowników i tendencję do ewaluacji zespołu przez pryzmat efektów, a nie godzin spędzonych w biurze. Postrzegają też tzw. smart working jako ważne narzędzie employer brandingowe, które wpływa na poziom satysfakcji i zaangażowania specjalistów - mówi Zuzanna Mikołajczyk, dyrektor ds. marketingu i handlu Mikomax Smart Office.

Inspiracją dla firm działających na polskim rynku mogą być dobre praktyki wdrażania takich rozwiązań za granicą.

pap, gospodarka, praca, przedsiębiorczość, przegląd prasy, "puls biznesu"
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
elastyczny Karl Ehrlich
2017-09-23 07:09
Najlepszą promocją "smart workingu" będzie likwidacja kodeksowych limitów czasu pracy. Pracownicy powinni zasuwać od pobudki do zaśnięcia. Naturalnie dla zachowania "WORK LIFE BALANCE" będą przerwy techniczne na konsumpcję, czynności higieniczne czy sen.
manager z doświdczeniem
2016-10-24 08:53
Smart working to teoria ukuta na potrzeby polityk odchudzania kosztów administracyjnych. Pracodawca pozbywa się kosztów utrzymania biur, sporej części infrastruktury i kosztów energii. Za to wszystko oczywiście zapłaci pracownik pracujący w domu. Od pracodawcy dostaje laptop i telefon. Burko, krzesło musi sobie kupić już sam i do tego wygospodarować ze swojego mieszkania kilka m2 powierzchni do pracy. Za to oczywiście nikt mu już nie zapłaci. Nikogo nie interesuje czy pracuje siedząc na odpowiednim krześle i jak za 5 lat będzie miał problem z kręgosłupem czy popsuje sobie wzrok z uwagi na złe oświetlenie pracodawcy to nie interesuje. Poza tym ludzie są istotami stadnymi. Praca w izolacji nie wpływa korzystnie na psychikę. Oczywiście niektórzy preferują pracę w samotności ale jet to raczej kilka % populacji.