Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
28.08.2018 11:28

Roszada w fotelu prezesa Elektrobudowy. Były szef Trakcji przejmuje stery

W kwietniu przedłużano umowę, by w sierpniu ją rozwiązać. Janusza Juszczyka odwołała z funkcji prezesa rada nadzorcza Elektrobudowy. Powołała na to miejsce byłego prezesa Trakcji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Trakcja PRKiI S.A.)
Roman Przybył trzy lata temu był prezesem Trakcji. Teraz będzie kierować Elektrobudową

W kwietniu przedłużano umowę, by w sierpniu ją rozwiązać. Janusza Juszczyka odwołała z funkcji prezesa rada nadzorcza Elektrobudowy. Powołała na to miejsce byłego prezesa Trakcji.

Na posiedzeniu 28 sierpnia rada nadzorcza Elektrobudowy, największej firmy budownictwa przemysłowego w Polsce, podjęła uchwałę w sprawie odwołania pana Janusza Juszczyka z funkcji prezesa zarządu i to ze skutkiem natychmiastowym - podano w komunikacie Elektrobudowy.

Nie podano przyczyn. W kwietniu jeszcze przedłużano kadencje prezesa. Akcjonariusze firmy mogą się tylko obawiać, czy nie zdecydowały słabe wyniki drugiego kwartału. Odpowiedni raport zostanie opublikowany dopiero 17 września. Pierwszy kwartał nie był najlepszy, zgodnie zresztą z tradycją w spółce. Przychody nie przekroczyły 150 mln zł, a zysk wyniósł zaledwie 1,9 mln zł.

Akcje spółki zeszły na początku sierpnia do najniższego poziomu w historii. We wtorek odbiły o 1 proc. w górę.

Notowania Elektrobudowy w ostatnim roku

Zaraz po decyzji o odwołaniu Juszczyka, powołano na to samo stanowisko Romana Wojciecha Przybyła i to też „ze skutkiem natychmiastowym".

Zobacz też: Firmy uciekają z placów budowy nowych dróg

Przybył jeszcze trzy lata temu był prezesem największej firmy budownictwa kolejowego w Polsce, czyli Trakcji. Zrezygnował w lutym 2015 r., czyli 10 miesięcy przed tym, zanim awansowano Janusza Juszczyka na prezesa w Elektrobudowie.

Przybył kierował Trakcją od czerwca 2012 r. Tamten rok skończył się jeszcze stratą, ale już dwa kolejne jego urzędowania były dobre. Kiedy oddawał władzę kurs akcji Trakcji na giełdzie był na poziomie powyżej 9 zł, a kiedy ją obejmował - poniżej 7,50 zł.

Nowy prezes Elektrobudowy od początku swej kariery zawodowej związany jest z budownictwem. Inicjował oraz współtworzył strategie rozwoju dla spółek z Grupy Creditanstalt, Lafarge, Budimex oraz Trakcja. W ciągu ostatnich dziesięciu lat pełnił funkcje prezesa i dyrektora naczelnego Elektromontażu Poznań oraz Trakcji.

Przewodniczył i współprzewodniczył także radom nadzorczym kilkunastu spółek związanych z branżą budowlaną; w tym: ZPW Grajewo, Lafarge Cement, Dolina Nidy, Kauno Tiltai, Torprojekt.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, budownictwo, elb, elektrobudowa, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, wiadomości managera, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz