Notowania

energetyka
17.01.2017 14:41

Prezes Energi odwołany

Rada nadzorcza Energi odwołała ze składu zarządu prezesa Dariusza Kaśkowa oraz wiceprezesów Mariusza Rędaszkę i Przemysława Piesiewicza. Do pełnienia funkcji prezesa delegowany został z rady nadzorczej Jacek Kościelniak.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Adam Warżawa)

Mariusz Rędaszka pełnił funkcję wiceprezesa zarządu ds. finansowych, natomiast Przemysław Piesiewicz - funkcję wiceprezesa zarządu ds. strategii rozwoju.

Jednocześnie delegowano członka rady nadzorczej Jacka Kościelniaka do czasowego wykonywania czynności członka zarządu na maksymalnie trzy miesiące. "Pan Jacek Kościelniak będzie pełnił funkcję prezesa zarządu" - podano w komunikacie.

Jacek Kościelniak zasiada w radzie nadzorczej Energii od 30 grudnia 2016 r. Od lat jest związany z PiS-em. W rządzie Jarosława Kaczyńskiego, był podsekretarzem stanu w KPRM, wcześniej - od 2005 roku posłem PiS.

Dariusz Kaśków, Mariusz Rędaszka i Przemysław Piesiewicz zostali powołani w skład zarządu Energi pod koniec grudnia 2015 r.

Odwoływany obecnie zarząd to "zaciąg" ministra skarbu Dawida Jackiewicza, który stracił ministerialną posadę we wrześniu ubiegłego roku. Po zlikwidowaniu jego ministerstwa i włączeniu go w skład resortu wicepremiera Mateusza Morawieckiego, służby specjalne robiły przegląd stanowisk, o których wcześniej decydował Jackiewicz.

Grupa Energa to trzeci największy operator systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii, a także trzeci największy sprzedawca energii elektrycznej do odbiorców końcowych w 2015 r. Akcje spółki od grudnia 2013 r. są notowane na GPW.

Tagi: energetyka, eng, energa, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, wiadomości managera, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-01-2017

erdSzkoda że peło trzymało na stanowiskach kolesi. Dlatego z gospodarką było jak było, każdy widzi.

17-01-2017

sztucznypolakTo co brakuje Miśkiewiczów , nieważne że mieli do szkoły pod górkę ważne że się umią przeżegnać i wierzą w zamach

17-01-2017

tom1947Złodziejstwo pisu przekracza wszelkie progi.Na poprzedników krzyczano złodzieje ,a sami dwukrotnie więcej ,tyle że w białych rekawiczkach.

Rozwiń komentarze (22)