Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Prezes Energi odwołany

Prezes Energi odwołany

Fot. PAP/Adam Warżawa

Rada nadzorcza Energi odwołała ze składu zarządu prezesa Dariusza Kaśkowa oraz wiceprezesów Mariusza Rędaszkę i Przemysława Piesiewicza. Do pełnienia funkcji prezesa delegowany został z rady nadzorczej Jacek Kościelniak.

Mariusz Rędaszka pełnił funkcję wiceprezesa zarządu ds. finansowych, natomiast Przemysław Piesiewicz - funkcję wiceprezesa zarządu ds. strategii rozwoju.

Jednocześnie delegowano członka rady nadzorczej Jacka Kościelniaka do czasowego wykonywania czynności członka zarządu na maksymalnie trzy miesiące. "Pan Jacek Kościelniak będzie pełnił funkcję prezesa zarządu" - podano w komunikacie.

Jacek Kościelniak zasiada w radzie nadzorczej Energii od 30 grudnia 2016 r. Od lat jest związany z PiS-em. W rządzie Jarosława Kaczyńskiego, był podsekretarzem stanu w KPRM, wcześniej - od 2005 roku posłem PiS.

Dariusz Kaśków, Mariusz Rędaszka i Przemysław Piesiewicz zostali powołani w skład zarządu Energi pod koniec grudnia 2015 r.

Odwoływany obecnie zarząd to "zaciąg" ministra skarbu Dawida Jackiewicza, który stracił ministerialną posadę we wrześniu ubiegłego roku. Po zlikwidowaniu jego ministerstwa i włączeniu go w skład resortu wicepremiera Mateusza Morawieckiego, służby specjalne robiły przegląd stanowisk, o których wcześniej decydował Jackiewicz.

Grupa Energa to trzeci największy operator systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii, a także trzeci największy sprzedawca energii elektrycznej do odbiorców końcowych w 2015 r. Akcje spółki od grudnia 2013 r. są notowane na GPW.
energetyka, energa, eng, odwołanie prezesa, dariusz kaśków
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
rek
2017-06-20 13:22
Ale będzie katastrofa osły z Pisu
czytelnik
2017-01-21 12:49
Wielu Pisowskich Misiewiczów ,czeka na awans.
tom
2017-01-18 17:29
Kolejna zmiana i kolejne wydojenie odprawy. Sledze gielde i widze co dzieje sie w spolkach SP. Co chwila kogos odwoluja, bierze milionowa odprawe i powoluja nowego miernote, aby go znowu za chwile odwolac i dac kolejna odprawe.
Pokaż wszystkie komentarze (22)