Paweł Musiał odchodzi z Eurocash. Delikatesy Centrum dostaną innego menadżera

Paweł Musiał odchodzi z Eurocash. Delikatesy Centrum dostaną innego menadżera

Paweł Musiał rozstał się z Eurocash w atmosferze niezgody co do wizji rozwoju Fot. mat. pras.
Paweł Musiał rozstał się z Eurocash w atmosferze niezgody co do wizji rozwoju

Paweł Musiał był odpowiedzialny za rozwój sieci detalicznej Eurocash. Po zaledwie czterech miesiącach pracy zrezygnował. "Wiadomości handlowe" wskazują, że nie dogadał się z resztą zarządu co do wizji rozwoju Delikatesów Centrum.

Paweł Musiał zrezygnował z pełnienia funkcji członka zarządu Eurocash ze skutkiem na 31 lipca 2018 roku. Rezygnacja nie zawiera informacji o jej przyczynach, ale jak dowiedziały się wiadomoscihandlowe.pl miał odmienną wizję rozwoju detalicznej odnogi firmy od reszty zarządu.

Objął funkcję członka zarządu Eurocash całkiem niedawno, bo 1 kwietnia 2018 roku. Był odpowiedzialny za biznes detaliczny w Grupie Eurocash, czyli rozwój Delikatesów Centrum, które ostatnio na poważnie włączyły się w konkurencję z Biedronką i Lidlem.

Zobacz też: Kup teraz, zapłać później. Nowa metoda zakupu wchodzi do Polski

"Rezygnacja nie wpłynie na zmianę strategii rozwoju Grupy Eurocash, która zakłada rozwój sieci detalicznej w oparciu o sklepy własne oraz franczyzowe. Integracja biznesu detalicznego i hurtowego w ramach Grupy Eurocash, jest jednym z kluczowych czynników umożliwiających dalszą poprawę pozycji konkurencyjnej klientów Grupy Eurocash, czyli niezależnych sklepów detalicznych w Polsce" - napisała spółka w komunikacie.

Musiał ma za sobą pięć lat na menadżerskim stanowisku w Tesco Polska. Potem realizował karierę za granicami kraju.

Do maja 2017 r. pełnił funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Profi Rom Food, jednej z największych sieci detalicznych w Rumunii, w której w latach 2010-2015 pracował jako dyrektor zarządzający.

Od 2008 do 2009 był prezesem rady nadzorczej sieci supermarketów EKO na Ukrainie. W latach 2004-2007 pełnił funkcję dyrektora generalnego sieci Perekriestok, a następnie członka zarządu, dyrektora handlowego i wiceprezesa Pyateroczka Holding (późniejsze X5 Retail Group).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie