- Informuję, że z dniem 1 lutego 2017 roku przestaję pracować w POHiD – po niemal siedemnastu latach. To był najdłuższy, najciekawszy i najtrudniejszy zarazem etap mego życia zawodowego. Wysoko sobie cenię zdobyte tutaj doświadczenie i wiedzę - napisał w swoim pożegnaniu Faliński. W POHiD pracował od kwietnia 2000 roku.
Dotąd był on dyrektorem generalnym największej organizacji skupiającej zagraniczne sieci handlowe działające w Polsce. Brał udział w konsultacjach wielu ustaw i aktów prawnych związanych z branżą. Inicjował też poprzez POHiD działania integrujące branżę. Jest też znanym komentatorem i ekspertem od rynku handlowego, którego cytują najważniejsze media w kraju.
Jak przekazał, nie rezygnuje jeszcze z pracy i nie zamierza przechodzić na emeryturę.
- Chcę podjąć wyzwanie pracy dla nowego stowarzyszenia, które dedykowane jest analizie i doradztwu w zakresie roli dialogu dla unikania destrukcyjnych skutków różnic interesów w gospodarce. Nie zrywam też z handlem i jego otoczeniem gospodarczym i prawnym, nie chcę też rozstać się z teorią i praktyką komunikowania - informuje Faliński.