Notowania

Firma Anny Lewandowskiej z 2,28 mln zł zysku w 2017 r. Biznes Ewy Chodakowskiej to jednak inna liga

Prezesem spółki komandytowej HPBA jest Anna Lewandowska, która posiada 33,32 proc. jej udziałów. Ich księgowa wartość to 5 tys. zł

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News/ ADAM JANKOWSKI/REPORTER)
Żywność pod marką Foods by Ann pojawiła się na rynku w 2016 roku.

Spółka HPBA, której udziałowcem jest Anna Lewandowska, zanotowała w 2017 r. 2,28 mln zł zysku netto. Producentowi żywności sprzedawanej pod marką Foods by Ann daleko jednak do spółki Ewy Chodakowskiej, która przyniosła zysk wyższy o przeszło 10 mln zł.

Aktualizacja: 04.09.2018 15:38 _ Poprawiliśmy dane dotyczące udziałów w spółce HPBA Sp. z.o.o. Sp.K., które uległy zmianie od czasu publikacji dokumentów w bazie eKRS. _

Robert Lewandowski to wielka marka w światowym futbolu, z kolei Anna Lewandowska, coraz bardziej znacząca postać w biznesie. Z dokumentów złożonych w Krajowym Rejestrze Sądowym wynika, że spółka komandytowa HPBA Sp. z.o.o. zanotowała w 2017 r. 10,1 mln zł przychodów przy nieco ponad 7,8 mln zł kosztów operacyjnych. Jej zysk netto wyniósł dokładnie 2 285 751,29 zł. W 2016 r. było to jedynie 15 tys. zł.

KRS

Źródło: KRS

Wspólnicy ustalili, że cały zysk spółki zostanie przeznaczony na jej bieżącą działalność. W sprawozdaniu finansowym za 2017 r. z marca tego roku zapisano, że zgromadzone przez spółkę środki pieniężne w gotówce i na rachunkach bankowych wynoszą łącznie 363 tys. zł.

Źródło: KRS

Wideo: Anna Lewandowska o życiu, pracy i miłości

Prezesem spółki komandytowej HPBA Group jest Anna Lewandowska, która posiada 49,99 proc. jej udziałów. Dwaj wspólnicy żony "Lewego", czyli Paweł Ciuraj i Karol Błaszczyk posiadają po 24,99 proc. udziałów w spółce.

Jest jeszcze czwarty wspólnik, który kontroluje symboliczne 0,03 proc. udziałów o wartości 100 zł. To... HPBA Sp. z o.o., czyli kolejna spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Lewandowskiej, Ciuraja i Błaszczyka, ale tym razem już nie komandytowa. W tym przypadku każde z trojga wspólników ma po 33,33 proc. udziałów.

Warto zaznaczyć, że HPBA Sp. z o.o. zanotowała w 2017 r. 3,1 mln zł przychodów, ale przyniosła stratę netto 103 tys. zł. Podczas zebrania wspólników 30 czerwca postanowiono, że strata ta zostanie pokryta z zysków wypracowanych w kolejnych latach obrotowych.

Dlaczego udziałowcem jednej ze spółek Anny Lewandowskiej i jej wspólników jest ich inna spółka? Nie wiemy, jak jest w tym przypadku, ale tego rodzaju konstrukcje często stosuje się w sytuacji, gdy jeden ze wspólników w spółce komandytowej ma duży majątek.

Zazwyczaj chodzi o ograniczenie ryzyka odpowiedzialności majątkowej w przypadku kłopotów finansowych firmy - za majątek odpowiada wówczas spółka z o.o., a wspólnik jedynie do wniesionego kapitału.

UWAGA! Już jest???? [ @FoodsByAnn ]( https://twitter.com/FoodsByAnn?ref_src=twsrc%5Etfw ) [ @AnnaLewahpba ]( https://twitter.com/AnnaLewahpba?ref_src=twsrc%5Etfw ) [ @dietbyann ]( https://twitter.com/DietByAnn?ref_src=twsrc%5Etfw )
Mamy nadzieję, że będą smakować!!!
Foods by Ann [ pic.twitter.com/b8m6AvUjm8 ]( https://t.co/b8m6AvUjm8 )
##Lewandowska kontra Chodakowska

Żywność pod marką Foods by Ann, której twarzą, a właściwie całym ciałem jest oczywiście Anna Lewandowska, pojawiła się na rynku w połowie 2016 roku. Początkowo sprzedaż odbywała się jedynie za pośrednictwem sklepu internetowego, ale z czasem batony i inne przekąski pojawiły się także w stacjonarnych sklepach, w tym w Lidlu czy Żabce.

Choć - jak pokazują wyniki finansowe spółki HPBA - żywieniowy biznes Anny Lewandowskiej rozwija się znakomicie, firma jej głównej biznesowej rywalki (prywatnie panie utrzymują przyjacielskie kontakty), czyli Ewy Chodakowskiej, przynosi znacznie większe zyski. Spółka Bebio zanotowała w 2017 r. blisko 22 mln zł przychodów i aż 12,8 mln zł zysku. Całym zyskiem po połowie podzieli się wspólnicy - Chodakowska i jej mąż Eleftherios Kavoukis.

W ostatnim czasie trenerka jeszcze rozszerzyła swoje usługi. W poniedziałek 3 września wystartowała jej firma cateringowa dostarczająca posiłki do domów i biur klientów. Na razie usługi świadczy tylko w Warszawie, jednak w przypadku dużego zainteresowania, Chodakowska gotowa jest rozszerzyć ofertę na kolejne miasta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: anna lewandowska, wiadomości, gospodarka, porady, gospodarka polska, wiadomości managera, msp, zarzadzanie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-09-2018

ArtBo Lewa jest cała na pokaz. Wyreżyserowane życie medialne. Ludzie jej nie lubią bo wyskakuje z lodówki. Ja robię tak ze jak widzę na produkcie … Czytaj całość

03-09-2018

KasiaAnia Lewandowska coś w życiu osiągnęła i tego nikt jej nie odbierze. A co osiągnęła Chodakowska? To tylko pani od gimnastyki, nikt więcej :)

03-09-2018

PatTo nie chodzi o pieniadze bo to rzecz na byta... Lewandowska mnie irytuje tym swoim zachowaniem. Pokazuje zycie z bajki odleciala totalnie od … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (286)