Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Firmy gotowe są płacić więcej za specjalistę i menedżera

3
Podziel się:

Średnia płaca oferowana specjalistom i menedżerom przekracza już 10,2 tys. zł brutto miesięcznie, co oznacza prawie 6-proc. wzrost w porównaniu z 2015 r. - wynika z danych firmy rekrutacyjnej Antal, a pisze o tym "Rzeczpospolita".

Firmy gotowe są płacić więcej za specjalistę i menedżera
(Piotr Jedzura/REPORTER)
bEIRUIRN

Wzrost oferowanych wynagrodzeń widać praktycznie we wszystkich branżach, a rynkową średnią ciągną w górę sprzedaż i marketing oraz farmacja. Według najnowszego raportu płacowego Antalu, to tam w skali roku nastąpił największy wzrost średnich wynagrodzeń, oferowanych rekrutowanym specjalistom i menedżerom. W sprzedaży i marketingu ich średnia płaca wzrosła o 15,4 proc. do prawie 12 tys. zł, zaś w farmacji wynosi 11,4 tys. zł, o jedną szóstą więcej niż w ubiegłym roku.

Jednak na czele listy płac jest wyższa karda zarządzająca, która zanotowała prawie 11 proc. wzrost oferowanych średnich wynagrodzeń, do 19,4 tys. zł miesięcznie.

- Stabilna sytuacja ekonomiczna i liczne inwestycje zagraniczne dają specjalistom i menedżerom poczucie bezpieczeństwa i otwierają atrakcyjne możliwości rozwijania kariery - komentuje wyniki raportu Artur Skiba, prezes Antalu.

bEIRUISq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(3)
mateusz
5 lata temu
Ja wybrałem zawód logistyka. To zawód bardzo uniwersalny. W każdej firmie jest potrzebny i będzie ktoś od zaopatrzenia, magazynowania, produkcji, dystrybucji, transportu itp. Polska jest w centrum Europy na przecięciu szlaków handlowych. Tu buduje się centra logistyczne i dystrybucyjne (np. Amazon, Volkswagen itp.). Ja wybrałem studia na kierunku LOGISTYKA na Wydziale Mechanicznym Uniwersytetu w Radomiu. Będę inżynierem logistykiem. A teraz proszę o komentarze zakompleksionych na temat Radomia
Eksprt IT
5 lata temu
Antal tak zawsze pisze, żeby zglaszali się do nich specjaliści. To jest ukryta reklama . A potem okazują się zwykłą i to słabą firmą rekrutacyjną
alex
5 lata temu
Zawody i zarobki są różne. Ważne jest ile każdy wnosi wartości (korzyści) do firmy. Jeśli pracujesz efektywniej niż kolega z pracy, a zajmujecie te same stanowiska, to sprawiedliwym jest, by kolega zarabiał tyle co ty? Tylko ci mniej wydajni, którzy mniej wnoszą wartości do firmy żądają wyrównania płac z tymi, którzy pracują wydajniej i zarabiają więcej. Równość to była w komunizmie. Czas skończyć z tym i płacić ludziom za pracę, a nie za przychodzenie do pracy. Przeczytajcie sobie książkę pt.: Co ro.bić, by zwasze mieć pracę i więcej zar.abiać.
bEIRUISr