Notowania

george soros
21.09.2016 15:18

George Soros wspomoże uchodźców. Podaruje im pół miliarda dolarów

Amerykański miliarder postanowił wspomóc międzynarodowe organizacje, które pomagają uchodźcom.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia/World Economic Forum/ CC SA-2.0)

86-letni amerykański miliarder George Soros zainwestuje pół miliarda dolarów w start-upy, które założone zostały przez imigrantów i uchodźców oraz firmy, które działają na ich rzecz - donosi CNN Money.

Soros postanowił wspomóc międzynarodowe organizacje, które pomagają uchodźcom. - Będziemy poszukiwać inwestycji w różnych sektorach. Wśród nich znajdzie się technologia cyfrowa. Ona wydaje się obiecująca jako sposób dostarczania rozwiązań konkretnych problemów, z którymi mierzą się przemieszczający się ludzie - powiedział miliarder.

George Soros uważa, że to technologie mogą pomóc ludziom w uzyskaniu dostępu do pomocy prawnej, usług medycznych, finansowych, ale i tych z dziedziny administracji publicznej. Miliarder powiedział CNN Money, że jego głównym celem jest stworzenie produktów i usług, z których będą mogli skorzystać uchodźcy, ale i społeczności krajów gospodarczych.

Potwierdzają to ostatnie badania Biura Wysokiego Komisarza ONZ do Spraw Uchodźców. Pokazały one, że to telefony i internet są kluczowym rozwiązaniem w sprawie bezpieczeństwa i ochrony uchodźców.

Soros urodził się w Budapeszcie, jednak w 1947 roku postanowił wyjechać do Wielkiej Brytanii. To właśnie tam zaczął przygodę z organizacjami, które wspierają uchodźców - początkowo pomagał czarnoskórym studentom w RPA. Miliarder jest jednym z najbardziej znanych spekulantów walutowych. Dał się poznać również jako filantrop i krytyk polityki George'a Busha.

_ _

Tagi: george soros, miliarder, uchodźcy, wsparcie, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, wiadomości managera, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-09-2016

za niego POwstałas zielona wyspa PLPOmógł Polsce OCZYŚCIĆ SIĘ Z BANKÓW,FIRM,PRZEMYSŁU

21-09-2016

sylwesterno czy to nie jest jeden z tych gości który zamierza doprowadzić do 3 wojny światowej poprzez zdestabilizowanie swiata , lol brak słów

21-09-2016

qwertyCzemu nie nawołuje, aby Izrael też przyjmował uchodźców z Syrii?

Rozwiń komentarze (32)