George Soros wspomoże uchodźców. Podaruje im pół miliarda dolarów

George Soros wspomoże uchodźców. Podaruje im pół miliarda dolarów

Fot. Wikimedia/World Economic Forum/ CC SA-2.0

86-letni amerykański miliarder George Soros zainwestuje pół miliarda dolarów w start-upy, które założone zostały przez imigrantów i uchodźców oraz firmy, które działają na ich rzecz - donosi CNN Money.

Soros postanowił wspomóc międzynarodowe organizacje, które pomagają uchodźcom. - Będziemy poszukiwać inwestycji w różnych sektorach. Wśród nich znajdzie się technologia cyfrowa. Ona wydaje się obiecująca jako sposób dostarczania rozwiązań konkretnych problemów, z którymi mierzą się przemieszczający się ludzie - powiedział miliarder.

George Soros uważa, że to technologie mogą pomóc ludziom w uzyskaniu dostępu do pomocy prawnej, usług medycznych, finansowych, ale i tych z dziedziny administracji publicznej. Miliarder powiedział CNN Money, że jego głównym celem jest stworzenie produktów i usług, z których będą mogli skorzystać uchodźcy, ale i społeczności krajów gospodarczych.

Potwierdzają to ostatnie badania Biura Wysokiego Komisarza ONZ do Spraw Uchodźców. Pokazały one, że to telefony i internet są kluczowym rozwiązaniem w sprawie bezpieczeństwa i ochrony uchodźców.

Soros urodził się w Budapeszcie, jednak w 1947 roku postanowił wyjechać do Wielkiej Brytanii. To właśnie tam zaczął przygodę z organizacjami, które wspierają uchodźców - początkowo pomagał czarnoskórym studentom w RPA. Miliarder jest jednym z najbardziej znanych spekulantów walutowych. Dał się poznać również jako filantrop i krytyk polityki George'a Busha.

uchodźcy, wsparcie, miliarder, startup, george soros
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie