Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

George Soros wspomoże uchodźców. Podaruje im pół miliarda dolarów

32
Podziel się:

Amerykański miliarder postanowił wspomóc międzynarodowe organizacje, które pomagają uchodźcom.

George Soros wspomoże uchodźców. Podaruje im pół miliarda dolarów
(Wikimedia/World Economic Forum/ CC SA-2.0)

86-letni amerykański miliarder George Soros zainwestuje pół miliarda dolarów w start-upy, które założone zostały przez imigrantów i uchodźców oraz firmy, które działają na ich rzecz - donosi CNN Money.

Soros postanowił wspomóc międzynarodowe organizacje, które pomagają uchodźcom. - Będziemy poszukiwać inwestycji w różnych sektorach. Wśród nich znajdzie się technologia cyfrowa. Ona wydaje się obiecująca jako sposób dostarczania rozwiązań konkretnych problemów, z którymi mierzą się przemieszczający się ludzie - powiedział miliarder.

George Soros uważa, że to technologie mogą pomóc ludziom w uzyskaniu dostępu do pomocy prawnej, usług medycznych, finansowych, ale i tych z dziedziny administracji publicznej. Miliarder powiedział CNN Money, że jego głównym celem jest stworzenie produktów i usług, z których będą mogli skorzystać uchodźcy, ale i społeczności krajów gospodarczych.

Potwierdzają to ostatnie badania Biura Wysokiego Komisarza ONZ do Spraw Uchodźców. Pokazały one, że to telefony i internet są kluczowym rozwiązaniem w sprawie bezpieczeństwa i ochrony uchodźców.

Soros urodził się w Budapeszcie, jednak w 1947 roku postanowił wyjechać do Wielkiej Brytanii. To właśnie tam zaczął przygodę z organizacjami, które wspierają uchodźców - początkowo pomagał czarnoskórym studentom w RPA. Miliarder jest jednym z najbardziej znanych spekulantów walutowych. Dał się poznać również jako filantrop i krytyk polityki George'a Busha.

_ _

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(32)
xyz
6 lat temu
Śmieć.
Von Klaus
6 lat temu
Tu dokladnie widac ze celem miedzynarodowego zydostwa jest multi kulti czyli rozwalenie Europy od srodka i zrobienie z niej kotla wszelkiej masci i ras w ktorym bedzie sie swobodnie zarzadzalo uleglom i sklocona masa.
legas
6 lat temu
Bandyta chce. Wykończyć ten świat rękami islamistów
wAlka
6 lat temu
500 milionów no nie bo około 30% pójdzie na obsługę tego pomysłu i jak zwykle zarobią pewne grupy, ale wszystko kręci się dalej. Matuzalem myśli ?
Iza
6 lat temu
Ja bym takie pieniądze przekazała na pomoc zwierzętom
...
Następna strona