Idea Bank pozbywa się członka zarządu z powodu utraty zaufania. Afera Getback w tle

Idea Bank pozbywa się członka zarządu z powodu utraty zaufania. Afera Getback w tle

Bank jest w coraz gorszej sytuacji finansowej.
Bank jest w coraz gorszej sytuacji finansowej.

"Utrata zaufania" to powód odwołania przez radę nadzorczą Idea Banku Dariusza Makosza z funkcji członka zarządu. Bank poinformował oddzielnie o tym, że z funkcji członka zarządu zrezygnowała Aneta Skrodzka-Książek.

Dariusz Makosz pełnił funkcję członka zarządu kontrolowanego przez Leszka Czarneckiego Idea Banku od stycznia 2013 roku. Wcześniej zarządzał siecią sprzedaży oraz wdrażał rozwiązania produktowe w innym banku Czarneckiego - Getin Noble Banku.

Idea Bank ma obecnie poważne kłopoty. Bank nie tylko jest w coraz gorszej sytuacji finansowej, ale także znalazł się w tarapatach z powodu swojej roli w dystrybucji obligacji bankrutującej firmy windykacyjnej Getback, której właścicielem był kiedyś Czarnecki.

O problemach kluczowych dla Czarneckiego biznesów bankowych zaczęło się mówić już dawno. Banki wyjątkowo chętnie udzielały kredytów frankowych. Zdaniem wielu ekspertów - zbyt chętnie. Należący do Czarneckiego Getin Noble zaczął na przykład szybko tracić pieniądze i w 2017 roku wymagał już dofinansowania w wysokości 1 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
Tryp
2018-06-27 11:05
ludzie. ogarnijcie sie. wszytkie ceny paliw poszly w gore bo sytuacja w zatoce perskiej czy wyjscie usa z porozumienia nuklearnego z iranem sa wina Donalda Trumpa i stojacych z nim zydow
Edward
2018-06-27 09:51
ropa drożeje, paliwo na stacjach też. trzeba przeczekać. to wszystko zalezy od sytuacji geopolitycznej i żydow
Elek
2018-06-26 07:46
Może to tylko taka zagrywka pod publikę, kogoś trzeba wskazać winnego. A bank to niby nie wiedział co robi?
Pokaż wszystkie komentarze (6)