Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Interesy belgijskich miliarderów wyszły na jaw w aferze Panama Papers

0
Podziel się:

Jak donosi dziennik "Le Soir" na liście osób, które ukrywają przed fiskusem pieniądze w rajach podatkowych, jest m.in. Patokh Chodiev, z pochodzenia Uzbek, posiadający belgijski paszport i jeden z najbogatszych ludzi w Belgii.

Interesy belgijskich miliarderów wyszły na jaw w aferze Panama Papers
(Shutterstock/vichie81)
bFgjJaCt

Interesy miliarderów z belgijskim obywatelstwem - odsłonięte w tzw. "Panama Papers". Jak donosi dziennik "Le Soir" na liście osób, które ukrywają przed fiskusem pieniądze w rajach podatkowych, jest m.in. Patokh Chodiev, z pochodzenia Uzbek, posiadający belgijski paszport i jeden z najbogatszych ludzi w Belgii.

73-metrowy jacht i prywatny samolot - to część fortuny, jaką Patokh Chodiev ukrywa przed fiskusem w 25 przedsiębiorstw w rajach podatkowych. W "Panama Papers" znajduje się także nazwisko jego wspólnika Alijana Ibragimova, który - według Forbes'a - dysponuje majątkiem o wartości 1,5 miliarda dolarów i jest drugim najbogatszym biznesmenem w Belgii.

bFgjJaCv

Ibragimov - podobnie jak Chodiev , który zajmuje trzecie miejsce na podium - ma belgijskie obywatelstwo, które uzyskał kilka lat temu mimo zarzutów o pranie brudnych pieniędzy.

Komentator dziennika "Le Soir" twierdzi, że nie jest przypadkiem, iż na trzy największe fortuny w Belgii, dwie mają czarną przeszłość. Jego zdaniem ktoś w Belgii pomaga miliarderom, a belgijskie paszporty, jakie zostały im zaoferowane, mimo poważnych zastrzeżeń, są tego wyraźnym dowodem.

bFgjJaCW
wiadomości managera
KOMENTARZE
(0)