Standard życia w Polsce dynamicznie się poprawia. Jesteśmy liderem

Standard życia w Polsce dynamicznie się poprawia. Jesteśmy liderem

W najnowszej edycji raportu SEDA zaprezentowaliśmy się jako liderzy skoku jakości życia. Fot. Bartosz Krupa
W najnowszej edycji raportu SEDA zaprezentowaliśmy się jako liderzy skoku jakości życia.
Polska zajmuje 26. pozycję w świecie pod względem jakości życia. Radykalny skok i poprawa aż 34 kategorii badania klasyfikuje nas jako lidera. Żaden inny kraj nie ulepszył tak wielu wskaźników.

Od 2009 roku Polska awansowała o 10 oczek w globalnym badaniu jakości życia SEDA prowadzanego przez Boston Consulting Group – informuje "Rzeczpospolita".

Zobacz też: Polska w gronie pięciu najlepszych państw do inwestowania

W edycji 2018 roku zaprezentowaliśmy się jako liderzy skoku jakości życia. Jak zwracają uwagę autorzy badania, Polska poprawiła aż 34 wskaźniki. To najlepszy wynik na świecie - zaznacza "Rz". Za nami uplasowały się Chiny i Peru. Te kraje zanotowały wzrost w 33 kategoriach.

Zobacz również: Polska jednym z najbezpieczniejszych dla kobiet krajów świata:


Zobacz również: Polska najszybciej w Europie poprawia jakość życia

Jakie czynniki decydują o pozycji w rankingu? Autorzy każdego roku biorą pod uwagę 10 czynników podzielonych na trzy grupy: ekonomiczne (w tym dochód na obywatela, stabilność gospodarcza, poziom zatrudnienia), inwestycyjne (w tym infrastruktura, system edukacji i opieka zdrowotna) oraz zrównoważonego rozwoju (w tym stan środowiska, instytucje rządowe, społeczeństwo obywatelskie, podział dochodów).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Czytaj także
Polecane galerie
niedowiarek
2018-07-14 13:45
Nawet przyjmując oficjalne dane dostarczane przez pisowskie organy, nie uważam za szczególne osiąnięcie wyprzedzenie Chin i Peru w jakości życia obywateli. Podajcie dane gdy wyprzedzimy Szwecję, Norwegię czy Niemcy, wtedy będzie można odtrąbić sukces.
Polonus
2018-07-14 12:53
Klasyfikacja opiera się o oficjalne dane ale podawane przez krajowe instytucje u nas opanowane przez PiS.Tak więc jak i w krajowej statystyce wszystko jest naj a rzeczywistość jest bardziej smutna.My tu żyjemy i wiemy najlepiej jak to ma się rzeczywistość do publikacji,dochody realne maleją a ceny wszystkiego co potrzebne do codziennego życia pędzą co raz wyżej.
ejjjjj
2018-07-14 12:03
Polska służba zdrowia wzoruje się na osiągnięciach Dr. Mengele, jurysdykcja to państwo bezprawia, kolonia taniej siły roboczej i 4 miliony ekonomicznych emigrantów. To prawdziwy obraz Polski
Pokaż wszystkie komentarze (92)