Ważą się losy prezesa JSW. Daniel Ozon może jednak pozostać na stanowisku

Ważą się losy prezesa JSW. Daniel Ozon może jednak pozostać na stanowisku

Fot. JSW

Za prezesem Ozonem murem stoją związki, ale groźba jego odwołania wciąż wisi. Taka decyzja miała zapaść na czwartkowych obradach rady nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zostanie ona jednak przeniesiona.

Nie we wrześniu, a w styczniu 2019 ma się zebrać rada nadzorcza JSW – nieoficjalnie dowiedział się portal wnp.pl. W porządku czwartkowych obrad był jednak punkt o zmianach w zarządzie. To może oznaczać, że dotychczasowy prezes spółki utrzyma stanowisko co najmniej do końca roku.

Czytaj również: Akcje JSW poleciały w dół. Możliwa dymisja prezesa

Powodem dymisji Daniela Ozona miały być wyniki audytu zleconego przez Ministerstwo Energii. Raport wykazał różnice w deklarowanych wydatkach – pisze wnp.pl. JSW twierdziła, że na awaryjne-bieżące zakupy wydała około 20 mln zł, audytorzy twierdzą, że było to 135 mln zł.

Rząd miesza w spółkach skarbu państwa. "Dzisiaj mamy patologie"

 

 

Przedstawiciele związków, w tym i Solidarność, stają murem za prezesem JSW. Zapowiedzieli, że gdyby prezes Ozon został odwołany, to dojdzie do protestów. W trakcie jesienniej kampanii wyborczej do samorządów, taką groźbę władza musi brać poważnie. Być może stąd też decyzja o przeniesienie obrad rady nadzorczej.

Czytaj więcej: JSW ma nowego prezesa. Rada nadzorcza powołała Daniela Ozona

Jak zaznacza wnp.pl, Ozon raczej nie zostanie teraz odwołany. Jednak gra wciąż się toczy, gdyż nie ma jeszcze dokumentu o przeniesieniu posiedzenia rady.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
górnictwo, węgiel, jsw, daniel ozon
Czytaj także
Polecane galerie
ipik
2018-09-16 19:30
z Założenia i zasad ekonomi...prezes ma wydoic robotników....i to robi aby zysk był max...bo za to mu płacą! Jeżeli robol z solidarnosci broni prezesa i na dodatek chce wywołać strajk aby straty spółki były większe to jaki cel jest istnienia prezesa na stanowisku ????
pokora
2018-09-15 00:50
niedługo wszystkie pisowskie miernoty będą mieli w cv , byłem prezesem spółki całe pół roku , nadaję się do rady nadzorczej każdej spółki skarbu państwa , bo w prywatnej to już trzeba coś osiągnąć , a to ponad siły człowieka tak oddanego ideii .
Jamicz
2018-09-14 11:47
Aż dziw bierze, ze tam jeszcze nie siedzą kontrole CBA ...
Pokaż wszystkie komentarze (8)