Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Ważą się losy prezesa JSW. Daniel Ozon może jednak pozostać na stanowisku

8
Podziel się:

Za prezesem Ozonem murem stoją związki, ale groźba jego odwołania wciąż wisi. Taka decyzja miała zapaść na czwartkowych obradach rady nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zostanie ona jednak przeniesiona.

Ważą się losy prezesa JSW. Daniel Ozon może jednak pozostać na stanowisku
(JSW)

Nie we wrześniu, a w styczniu 2019 ma się zebrać rada nadzorcza JSW – nieoficjalnie dowiedział się portal wnp.pl. W porządku czwartkowych obrad był jednak punkt o zmianach w zarządzie. To może oznaczać, że dotychczasowy prezes spółki utrzyma stanowisko co najmniej do końca roku.

Powodem dymisji Daniela Ozona miały być wyniki audytu zleconego przez Ministerstwo Energii. Raport wykazał różnice w deklarowanych wydatkach – pisze wnp.pl. JSW twierdziła, że na awaryjne-bieżące zakupy wydała około 20 mln zł, audytorzy twierdzą, że było to 135 mln zł.

Zobacz także: Rząd miesza w spółkach skarbu państwa. "Dzisiaj mamy patologie"

Przedstawiciele związków, w tym i Solidarność, stają murem za prezesem JSW. Zapowiedzieli, że gdyby prezes Ozon został odwołany, to dojdzie do protestów. W trakcie jesienniej kampanii wyborczej do samorządów, taką groźbę władza musi brać poważnie. Być może stąd też decyzja o przeniesienie obrad rady nadzorczej.

Jak zaznacza wnp.pl, Ozon raczej nie zostanie teraz odwołany. Jednak gra wciąż się toczy, gdyż nie ma jeszcze dokumentu o przeniesieniu posiedzenia rady.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(8)
ipik
4 lata temu
z Założenia i zasad ekonomi...prezes ma wydoic robotników....i to robi aby zysk był max...bo za to mu płacą! Jeżeli robol z solidarnosci broni prezesa i na dodatek chce wywołać strajk aby straty spółki były większe to jaki cel jest istnienia prezesa na stanowisku ????
pokora
4 lata temu
niedługo wszystkie pisowskie miernoty będą mieli w cv , byłem prezesem spółki całe pół roku , nadaję się do rady nadzorczej każdej spółki skarbu państwa , bo w prywatnej to już trzeba coś osiągnąć , a to ponad siły człowieka tak oddanego ideii .
Jamicz
4 lata temu
Aż dziw bierze, ze tam jeszcze nie siedzą kontrole CBA ...
pol
4 lata temu
Moim zdaniem powinien pozostać, PO też kazała kupić kupić JSW za 1,5mld złotych kopalnie od innej spółki by ją ratować, nie wspomnę już o kwocie jaką zainkasował Skarb państwa w czasie debiutu na giełdzie, a każdy wie o tym że spółka wchodzi na giełdę by pozyskać środki finansowe, jednak w tym przypadku JSW nic nie otrzymała, jedynie musiała jeszcze wyłożyć te 1,5 mld zł na zakup kopalni by ratować inną spółkę. JSW powinna wykupić swoje dawne aktywa które sprzedała by się ratować i będzie dobrze. A nie kupować akcje polimexu by go na siłę ratować bo ma problemy, JSW to nie caritas, że będzie każdemu pomagać, a potem przez to zostaje w tarapatach i wszyscy plują na górników....
Piotr
4 lata temu
Jeżeli związki zawodowe chcą zostawić tego prezesa, to musi być on niesamowitym szkodnikiem w firmie.