Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gaz z węgla. JSW wraz z afrykańską spółką rozmawia o uruchomieniu produkcji w Polsce

6
Podziel się:

Z węgla mogą powstawać paliwa syntetyczne, gaz przemysłowy i chemikalia. O uruchomieniu w Polsce komercyjnej instalacji poważnie myśli Jastrzębska Spółka Węglowa.

Gaz z węgla. JSW wraz z afrykańską spółką rozmawia o uruchomieniu produkcji w Polsce
(flickr/ CC0 Public Domain)
bEKoRsHV

Przedstawiciele JSW wrócili właśnie z Afryki Południowej. Tam przekonywali koncern Sasol, że nie ma lepszego miejsca w Europie jak Polska do zgazownia węgla – informuje "Rzeczpospolita". Wraz partnerem JSW będzie prowadziła ekspertyzy dotyczące opłacalności tej inwestycji.

O pomyśle budowy komercyjnej instalacji mówi się w Polsce od lat. Grupa Azoty, Tauron czy Enea przymierzają się do tego od dłuższego czasu. Na razie bez powodzenia – podaje ”Rz”.

bEKoRsHX
Zobacz także: Rząd miesza w spółkach skarbu państwa. "Dzisiaj mamy patologie":

Zakład przetwarzający węgiel na paliwa syntetyczne, gaz przemysłowy czy chemikalia mógłby powstać na Śląsku. Jak zaznacza Daniel Ozon, prezes JSW, mamy złoża węgla, politykę klimatyczną, przez którą jest on wypierany z energetyki, a zużywane prze polskich kierowców paliwa wytwarzane są głównie z ropy rosyjskiej.

bEKoRsId

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKoRsIy
energetyka
wiadomości
KOMENTARZE
(6)
technik gorni...
3 lata temu
robic to natychmias dyr . krzysiu tytko I jego grupa o tym mowi od lat a gawwiedz mowi zlikwidowac kopalnie taka swiadomosc ludzi
Gość
3 lata temu
Pamiętam czasy gdy z węgla robiono gaz i był wysoko kaloryczny oczywiście zabroniono i w zamian dano nam gaz ziemny naturalnie z kalorycznością dużo niższą, czyżby prawnicy się obudzili?
tom tom
3 lata temu
Polscy socjaliści wymyślili to dopiero teraz a niemieccy już 80 lat temu.
bEKoRsIz
Krzych
3 lata temu
Wystarczy w internecie wygoglować film o Kopalni Krupiński. Nastąpi jasność
Novy
3 lata temu
Przedwyborcza kiełbasa na każdym froncie, a swoją drogą to polskie uczelnie miały dostarczyć technologie. Lepiej jednak za pieniądze podatników wygrzać się w Afryce ,a i tak nic z tego nie będzie.