Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Karuzela kadr w Lotosie nie zwalnia. Z fotelem prezesa może pożegnać się Mateusz Bonca

Już w najbliższy piątek może nastąpić zmiana na stanowisku Lotosu - dowiedziało się radio RMF FM. Jeśli Mateusz Bonca zostanie odwołany, paliwową spółką pokieruje już piąty prezes w czasie rządów PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Strozyk/REPORTER)
Mateusz Bonca to już czwarty prezes państwowego Lotosu w czasie rządów PiS.

Już w najbliższy piątek może nastąpić zmiana na stanowisku prezesa Lotosu - dowiedziało się radio RMF FM. Jeśli Mateusz Bonca zostanie odwołany, paliwową spółką pokieruje już piąty prezes w czasie rządów PiS.

Z nieoficjalnych informacji radia pochodzących z kręgów rządowych wynika, że piastujący swą funkcję od marca Bonca podpadł, ponieważ utrudnia połączenie Lotosu z Orlenem. Ma to nie podobać się zarówno premierowi Morawieckiemu, jak i prezesowi Orlenu Danielowi Obajtkowi, którego notowania w PiS są wyjątkowo mocne.

Jak donosi RMF FM, Mateusz Bonca stopniowo traci wpływy we własnej spółce i odbierany jest mu nadzór nad kolejnymi obszarami. W tej sytuacji ku decyzji o dymisji ma skłaniać się sam prezes spółki paliwowej z Gdańska.

Wideo: fuzja PKN Orlen i Lotosu będzie zależeć od decyzji Komisji Europejskiej

Kilka miesięcy po objęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość, w kwietniu 2016 roku ze stanowiska prezesa Lotosu został odwołany Paweł Olechnowicz, który swoją funkcję sprawował od 2002 roku. Jego następcą w maju został Robert Pietryszyn, który jednak już w listopadzie został odwołany.

Po Pietryszynie rządy w Lotosie przejął dotychczasowy wiceprezes Marcin Jastrzębski. Za sterami spółki utrzymał się do marca bieżącego roku. Zastąpił go Mateusz Bonca - początkowo jako pełniący obowiązki prezesa, a od maja już jako pełnoprawny prezes.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: spółki państwowe, prezes lotosu, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, wiadomości managera
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-09-2018

aannTo dowód że władzy chodzi tylko o kasę, nie liczą się doświadczenie i wiedza, przychodzą laicy z PiSu na parę miesięcy i później zmiana, piękne koryto … Czytaj całość

25-09-2018

JanuszKaruzela odpraw dla PISwoich.

25-09-2018

FioleKOdprawa 6msc, 12msc czy 18msc? Czasami bywają i 24msc...

Rozwiń komentarze (34)