Karuzela kadr w Lotosie nie zwalnia. Z fotelem prezesa może pożegnać się Mateusz Bonca

Karuzela kadr w Lotosie nie zwalnia. Z fotelem prezesa może pożegnać się Mateusz Bonca

Mateusz Bonca to już czwarty prezes państwowego Lotosu w czasie rządów PiS. Fot. Wojciech Strozyk/REPORTER
Mateusz Bonca to już czwarty prezes państwowego Lotosu w czasie rządów PiS.

Już w najbliższy piątek może nastąpić zmiana na stanowisku prezesa Lotosu - dowiedziało się radio RMF FM. Jeśli Mateusz Bonca zostanie odwołany, paliwową spółką pokieruje już piąty prezes w czasie rządów PiS.

Z nieoficjalnych informacji radia pochodzących z kręgów rządowych wynika, że piastujący swą funkcję od marca Bonca podpadł, ponieważ utrudnia połączenie Lotosu z Orlenem. Ma to nie podobać się zarówno premierowi Morawieckiemu, jak i prezesowi Orlenu Danielowi Obajtkowi, którego notowania w PiS są wyjątkowo mocne.

Jak donosi RMF FM, Mateusz Bonca stopniowo traci wpływy we własnej spółce i odbierany jest mu nadzór nad kolejnymi obszarami. W tej sytuacji ku decyzji o dymisji ma skłaniać się sam prezes spółki paliwowej z Gdańska.

Wideo: fuzja PKN Orlen i Lotosu będzie zależeć od decyzji Komisji Europejskiej

 

 

Kilka miesięcy po objęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość, w kwietniu 2016 roku ze stanowiska prezesa Lotosu został odwołany Paweł Olechnowicz, który swoją funkcję sprawował od 2002 roku. Jego następcą w maju został Robert Pietryszyn, który jednak już w listopadzie został odwołany.

Po Pietryszynie rządy w Lotosie przejął dotychczasowy wiceprezes Marcin Jastrzębski. Za sterami spółki utrzymał się do marca bieżącego roku. Zastąpił go Mateusz Bonca - początkowo jako pełniący obowiązki prezesa, a od maja już jako pełnoprawny prezes.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
emig
2018-09-26 15:19
Teraz tylko czekać jak coś zaraz wybuchnie jak w Orlenie. Pieniądze na konserwacje pójdą na odprawy i nagrody dla kolejnych pisowskich "fachofcuw".
AB
2018-09-26 06:42
To są celowe działania. Daj zarobić swoim na przyjściu i odejściu dużo kasy bez ponoszenia odpowiedzialności za swoje decyzje!
Patrycha
2018-09-25 15:56
Oni "wszystko mogą".... tak jak "daniel" .... ;)
Pokaż wszystkie komentarze (34)