Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pkn orlen
02.02.2018 10:42

Co najmniej 13 tys. zł za nic. Niezgoda po miesiącu opuszcza radę Orlenu

Powołana zaledwie niecały miesiąc temu do rady nadzorczej Orlenu Małgorzata Niezgoda, z początkiem lutego złożyła rezygnację. Choć nie odbyło się żadne posiedzenie, za gotowość do pracy dostanie co najmniej 13 tys. zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Renata Dąbrowska/Agencja Gazeta)
W styczniu nie było żadnego posiedzenia rady nadzorczej Orlenu. Ale Niezgodzie i tak należy się

Małgorzata Niezgoda złożyła 1 lutego rezygnację z pełnienia funkcji członka rady nadzorczej PKN Orlen. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że powołano ją niecały miesiąc temu, 5 stycznia, na wniosek ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego.

Rezygnuje po niecałym miesiącu pracy, a właściwie trzeba by napisać "gotowości do pracy". W tym czasie nie odbyło się bowiem żadne posiedzenie rady nadzorczej.

Mimo to Niezgoda zainkasuje co najmniej 13 tys. zł brutto za miesiąc. To minimalna kwota jaką dostawali członkowie rady nadzorczej PKN Orlen w 2016 roku.

Zobacz również: Na stację paliw po buty, mięso i telewizor. Zakaz handlu w praktyce

Z regulaminu rady prezentowanym na stronach koncernu nie wynika, by członek rady miał uzależnione wynagrodzenie od liczby obrad, w których brał udział. Pieniądze Niezgodzie się więc należą.

Nie podano powodów rezygnacji. Można tylko spekulować, czy wpływu nie miała zmiana na stanowisku premiera pod koniec ubiegłego roku i czy nowy kandydat do rady nie będzie już przedstawicielem Mateusza Morawieckiego zamiast Krzysztofa Tchórzewskiego.

Stanowisko w Orlenie nie było jedynym jakie pani Małgorzata Niezgoda sprawuje w spółkach skarbu państwa. Od roku 2001 zasiadała w radach nadzorczych: Enei (przewodnicząca), Kompanii Węglowej (przewodnicząca), Radia Gdańsk (wiceprzewodnicząca), Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica, PERN, Lurgi Bipronaft oraz Wydawnictwa Poznańskiego (wiceprzewodnicząca).

W Enei Niezgoda dostawała w 2016 r. zaledwie 4,4 tys. miesięcznie brutto.

W administracji publicznej pracuje od 21. Obecnie jest Dyrektorem Departamentu Nadzoru i Polityki Właścicielskiej w Ministerstwie Energii, gdzie wykonywany jest nadzór nad kluczowymi spółkami z udziałem Skarbu Państwa z sektora ropy, gazu i energetyki.

Tagi: pkn orlen, katarzyna niezgoda, pkn, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, wiadomości managera, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-02-2018

XdDolar tanieje , ropa w ostatnich dniach również a na stacjach paliw HURTOWEGO DYKTATORA CEN ORLENU ani drgnie !!!!!!!!!!!! Jak już to … Czytaj całość

02-02-2018

XdDolar tanieje , ropa w ostatnich dniach również a na stacjach paliw HURTOWEGO DYKTATORA CEN ORLENU ani drgnie !!!!!!!!!!!! Jak już to … Czytaj całość

02-02-2018

Winston SmithA ponoc wystarczy nie krasc.... Qrfa oni sa gorsi od PO, całej komuny i gestapo razem wziętych...

Rozwiń komentarze (272)