KGHM szuka wiceprezesa. Wiceminister finansów Paweł Gruza faworytem

KGHM szuka wiceprezesa. Wiceminister finansów Paweł Gruza faworytem

Wiceminister finansów Paweł Gruza zasłużył się uszczelnianiem systemu podatkowego.  Fot. MICHAL WOZNIAK
Wiceminister finansów Paweł Gruza zasłużył się uszczelnianiem systemu podatkowego.

Wiceprezes do spraw rozwoju i aktywów zagranicznych, te dwa stołki w państwowym miedziowym gigancie czekają na obsadzenie. Możliwe, że na jednym z nich zasiądzie Paweł Gruza, obecny wiceminister finansów.

O możliwości przejścia wiceministra Pawła Gruzy z ministerialnych korytarzy do biznesu pokątnie mówiło się od pewnego czasu. Nieoficjalnie, w trzech niezależnych źródłach, "Puls Biznesu" potwierdził jego kandydaturę.

Czytaj również: Nowe metody uszczelniania systemu podatkowego. Dochody budżetu mają szybko rosnąć

Paweł Gruza, człowiek, który skutecznie uszczelnia system podatkowy, może więc liczyć na nagrodę za ciężką pracę w resorcie w postaci atrakcyjnej posady w KGHM. Do 17 sierpnia kandydaci mogą składać swoje aplikacje w miedziowym konglomeracie.

Z informacji "PB" wynika, że obecny wiceminister wystartuje w konkursie na stanowisko wiceprezesa spółki do spraw zagranicznych.

 

 

Zobacz również: Uszczelnienie systemu podatkowego szkodzi programowi Mieszkanie+. Resort finansów obiecuje naprawić błąd

Jak zauważa gazeta, transfer musiał pobłogosławić premier Morawiecki, który w ostatnim czasie zdobył większość w radzie nadzorczej KGHM.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

kghm, ministerstwo finansów, gruza
Czytaj także
Polecane galerie