Notowania

KGHM szuka wiceprezesa. Wiceminister finansów Paweł Gruza faworytem

Z nieoficjalnych informacji wynika, że obecny wiceminister wystartuje w konkursie na stanowisko wiceprezesa spółki do spraw zagranicznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MICHAL WOZNIAK)
Wiceminister finansów Paweł Gruza zasłużył się uszczelnianiem systemu podatkowego.

Wiceprezes do spraw rozwoju i aktywów zagranicznych, te dwa stołki w państwowym miedziowym gigancie czekają na obsadzenie. Możliwe, że na jednym z nich zasiądzie Paweł Gruza, obecny wiceminister finansów.

O możliwości przejścia wiceministra Pawła Gruzy z ministerialnych korytarzy do biznesu pokątnie mówiło się od pewnego czasu. Nieoficjalnie, w trzech niezależnych źródłach, "Puls Biznesu" potwierdził jego kandydaturę.

Paweł Gruza, człowiek, który skutecznie uszczelnia system podatkowy, może więc liczyć na nagrodę za ciężką pracę w resorcie w postaci atrakcyjnej posady w KGHM. Do 17 sierpnia kandydaci mogą składać swoje aplikacje w miedziowym konglomeracie.

Z informacji "PB" wynika, że obecny wiceminister wystartuje w konkursie na stanowisko wiceprezesa spółki do spraw zagranicznych.

Jak zauważa gazeta, transfer musiał pobłogosławić premier Morawiecki, który w ostatnim czasie zdobył większość w radzie nadzorczej KGHM.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: miedź, kghm, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, wiadomości managera
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz