Rekrutacja do zarządu KGHM. Zgłoszenia można wysłać jeszcze przez dwa tygodnie

Rekrutacja do zarządu KGHM. Zgłoszenia można wysłać jeszcze przez dwa tygodnie

Do tej trójki w zarządzie KGHM dołączy jeszcze pięć osób Fot. money.pl na podst. mat. pras. KGHM
Do tej trójki w zarządzie KGHM dołączy jeszcze pięć osób

W marcu odwołano w KGHM prezesa i wiceprezesa odpowiedzialnego za aktywa zagraniczne. Prawie trzy miesiące zajęło, zanim ogłoszono postępowanie na te stanowiska. Nazwiska nie poznamy prawdopodobnie w tej połowie roku.

Rada nadzorcza KGHM Polska Miedź zdecydowała o rozpoczęciu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa i czterech wiceprezesów zarządu. Poszukiwani są wiceprezesi do spraw: finansowych, rozwoju, produkcji i aktywów zagranicznych.

Kandydaci mogą składać zgłoszenia do 9 czerwca do godz. 12:00. Rozmowa kwalifikacyjna z kandydatami na prezesa odbędzie się w 21 czerwca, a z kandydatami na wiceprezesów - 21 i 22 czerwca.

Zobacz też: Były wiceprezes Michał Jezioro: Sierra Gorda będzie zyskowna. KGHM musi nad nią jednak nadal pracować


Spółka prowadziła już co prawda postępowanie kwalifikacyjne na stanowiska prezesa i wiceprezesa ds. aktywów zagranicznych, ale rada unieważniła je na początku kwietnia.

10 marca rada nadzorcza KGHM odwołała Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego z funkcji prezesa, którą pełnił od października 2016 r. Posadę stracił też Michał Jezioro, który zajmował się od listopada 2016 zagranicznymi aktywami. Najwyraźniej rentowność zakładów w Chile i Kanadzie była powodem niezadowolenia z pracy wyżej wymienionych.

Obowiązki prezesa KGHM od tej pory pełni Rafał Pawełczak, wiceprezes ds. rozwoju spółki.

Jeśli spojrzeć na piątkowe notowania KGHM na giełdzie, to można by podejrzewać, że spadek notowań o 1,7 proc. to efekt poszukiwań nowych członków zarządu. Jednocześnie z tą informacją pojawiły się jednak wieści o spadku produkcji.

Notowania akcji KGHM

Produkcja miedzi płatnej w grupie kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 47,7 tys. ton w kwietniu i była o 12 proc. niższa niż rok wcześniej.

Spadek dotyczy przede wszystkim produkcji miedzi w KGHM Polska Miedź S.A. i jest skutkiem postoju remontowego Huty Miedzi "Głogów II", który rozpoczął się 8 kwietnia. Produkcja w zakładach zagranicznych kształtuje się na nieznacznie niższym poziomie (-0,3 tys. t, tj. -3 proc.), głównie ze względu na niższe wydobycie rudy oraz spadek zawartości Cu w rudzie przerabianej w kopalni Sierra Gorda - podano w komunikacie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

kghm, górnictwo, miedź, kgh, produkcja miedzi
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie