Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
25.05.2018 08:56

Rekrutacja do zarządu KGHM. Zgłoszenia można wysłać jeszcze przez dwa tygodnie

W marcu odwołano w KGHM prezesa i wiceprezesa odpowiedzialnego za aktywa zagraniczne. Prawie trzy miesiące zajęło, zanim ogłoszono postępowanie na te stanowiska. Nazwiska nie poznamy prawdopodobnie w tej połowie roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl na podst. mat. pras. KGHM)
Do tej trójki w zarządzie KGHM dołączy jeszcze pięć osób

W marcu odwołano w KGHM prezesa i wiceprezesa odpowiedzialnego za aktywa zagraniczne. Prawie trzy miesiące zajęło, zanim ogłoszono postępowanie na te stanowiska. Nazwiska nie poznamy prawdopodobnie w tej połowie roku.

Rada nadzorcza KGHM Polska Miedź zdecydowała o rozpoczęciu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa i czterech wiceprezesów zarządu. Poszukiwani są wiceprezesi do spraw: finansowych, rozwoju, produkcji i aktywów zagranicznych.

Kandydaci mogą składać zgłoszenia do 9 czerwca do godz. 12:00. Rozmowa kwalifikacyjna z kandydatami na prezesa odbędzie się w 21 czerwca, a z kandydatami na wiceprezesów - 21 i 22 czerwca.

Zobacz też: Były wiceprezes Michał Jezioro: Sierra Gorda będzie zyskowna. KGHM musi nad nią jednak nadal pracować

Spółka prowadziła już co prawda postępowanie kwalifikacyjne na stanowiska prezesa i wiceprezesa ds. aktywów zagranicznych, ale rada unieważniła je na początku kwietnia.

10 marca rada nadzorcza KGHM odwołała Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego z funkcji prezesa, którą pełnił od października 2016 r. Posadę stracił też Michał Jezioro, który zajmował się od listopada 2016 zagranicznymi aktywami. Najwyraźniej rentowność zakładów w Chile i Kanadzie była powodem niezadowolenia z pracy wyżej wymienionych.

Obowiązki prezesa KGHM od tej pory pełni Rafał Pawełczak, wiceprezes ds. rozwoju spółki.

Jeśli spojrzeć na piątkowe notowania KGHM na giełdzie, to można by podejrzewać, że spadek notowań o 1,7 proc. to efekt poszukiwań nowych członków zarządu. Jednocześnie z tą informacją pojawiły się jednak wieści o spadku produkcji.

Notowania akcji KGHM

Produkcja miedzi płatnej w grupie kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 47,7 tys. ton w kwietniu i była o 12 proc. niższa niż rok wcześniej.

Spadek dotyczy przede wszystkim produkcji miedzi w KGHM Polska Miedź S.A. i jest skutkiem postoju remontowego Huty Miedzi "Głogów II", który rozpoczął się 8 kwietnia. Produkcja w zakładach zagranicznych kształtuje się na nieznacznie niższym poziomie (-0,3 tys. t, tj. -3 proc.), głównie ze względu na niższe wydobycie rudy oraz spadek zawartości Cu w rudzie przerabianej w kopalni Sierra Gorda - podano w komunikacie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, górnictwo, kgh, kghm, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, wiadomości managera, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-05-2018

epronajlepsze fuchy dawała PO, gdzie złodziej Grad za kierowanie nieistniejącą elektrownia atomową, 120 trys zł/mc od Tuska dostawał - ciekawe, ile z tego … Czytaj całość

26-05-2018

ZORROREKRUTACJA - KTOŚ ROBI SOBIE JAJA !!!!!!!!!!!!! LISTĘ CHĘTNYCH JUŻ OD DAWNA MA ''NAPOLEON Z ŻOLIBORZA ''

25-05-2018

wespera banditen z KGHM których PO zatrudniła i którzy ponad 20 mld zł Polakom ukradli, to już siedzą, czy bezkarni i przekazy będą tym z PO wysyłać, jak … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)