Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rekrutacja do zarządu KGHM. Zgłoszenia można wysłać jeszcze przez dwa tygodnie

6
Podziel się

W marcu odwołano w KGHM prezesa i wiceprezesa odpowiedzialnego za aktywa zagraniczne. Prawie trzy miesiące zajęło, zanim ogłoszono postępowanie na te stanowiska. Nazwiska nie poznamy prawdopodobnie w tej połowie roku.

Do tej trójki w zarządzie KGHM dołączy jeszcze pięć osób
Do tej trójki w zarządzie KGHM dołączy jeszcze pięć osób (money.pl na podst. mat. pras. KGHM)
bEroHznV

W marcu odwołano w KGHM prezesa i wiceprezesa odpowiedzialnego za aktywa zagraniczne. Prawie trzy miesiące zajęło, zanim ogłoszono postępowanie na te stanowiska. Nazwiska nie poznamy prawdopodobnie w tej połowie roku.

Rada nadzorcza KGHM Polska Miedź zdecydowała o rozpoczęciu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa i czterech wiceprezesów zarządu. Poszukiwani są wiceprezesi do spraw: finansowych, rozwoju, produkcji i aktywów zagranicznych.

Kandydaci mogą składać zgłoszenia do 9 czerwca do godz. 12:00. Rozmowa kwalifikacyjna z kandydatami na prezesa odbędzie się w 21 czerwca, a z kandydatami na wiceprezesów - 21 i 22 czerwca.

bEroHznX
Zobacz także: Zobacz też: Były wiceprezes Michał Jezioro: Sierra Gorda będzie zyskowna. KGHM musi nad nią jednak nadal pracować

Spółka prowadziła już co prawda postępowanie kwalifikacyjne na stanowiska prezesa i wiceprezesa ds. aktywów zagranicznych, ale rada unieważniła je na początku kwietnia.

10 marca rada nadzorcza KGHM odwołała Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego z funkcji prezesa, którą pełnił od października 2016 r. Posadę stracił też Michał Jezioro, który zajmował się od listopada 2016 zagranicznymi aktywami. Najwyraźniej rentowność zakładów w Chile i Kanadzie była powodem niezadowolenia z pracy wyżej wymienionych.

bEroHzod

Obowiązki prezesa KGHM od tej pory pełni Rafał Pawełczak, wiceprezes ds. rozwoju spółki.

Jeśli spojrzeć na piątkowe notowania KGHM na giełdzie, to można by podejrzewać, że spadek notowań o 1,7 proc. to efekt poszukiwań nowych członków zarządu. Jednocześnie z tą informacją pojawiły się jednak wieści o spadku produkcji.

Notowania akcji KGHM

Produkcja miedzi płatnej w grupie kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 47,7 tys. ton w kwietniu i była o 12 proc. niższa niż rok wcześniej.

bEroHzoe

Spadek dotyczy przede wszystkim produkcji miedzi w KGHM Polska Miedź S.A. i jest skutkiem postoju remontowego Huty Miedzi "Głogów II", który rozpoczął się 8 kwietnia. Produkcja w zakładach zagranicznych kształtuje się na nieznacznie niższym poziomie (-0,3 tys. t, tj. -3 proc.), głównie ze względu na niższe wydobycie rudy oraz spadek zawartości Cu w rudzie przerabianej w kopalni Sierra Gorda - podano w komunikacie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEroHzoy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
:-)
3 lata temu
Mam totalną sklerozę, nic nie wiem i nic nie pamiętam. Tak ogólnie nie wiem o co chodzi :-). Nadam się na prezesa KGHM ? :-)
ZORRO
3 lata temu
REKRUTACJA - KTOŚ ROBI SOBIE JAJA !!!!!!!!!!!!! LISTĘ CHĘTNYCH JUŻ OD DAWNA MA ''NAPOLEON Z ŻOLIBORZA ''
obywatel
3 lata temu
Zwolnili gości po roku urzędowania mówiąc, że byli niezadowoleni z efektów ich pracy. Kto w rok ogarnie konglomerat jakim jest KGHM? Przecież ta spółka płaci ponad 1 mld podatku dziennie! Tego biznesu trzeba się nauczyć, a najwcześniej po 3-4 latach wymagać efektów. No ale przecież wszyscy wiemy, że nie to było powodem odwołania...
bEroHzoz
epro
3 lata temu
najlepsze fuchy dawała PO, gdzie złodziej Grad za kierowanie nieistniejącą elektrownia atomową, 120 trys zł/mc od Tuska dostawał - ciekawe, ile z tego musiał bossowi odpalać?
wacek
3 lata temu
Za 120 tyś to ja z łóżka nie wstaję. A tak poważnie LECH Poznań dostał gigantyczną karę za burdy na stadionie. Tak,tak też 120 tyś.