Notowania

Miał stracić pracę w KGHM, dostał nowe stanowisko

Jak to się stało, że ukarany za "łamanie norm etycznych w firmie" dyrektor, w którego sprawę zaangażowała się sama premier Beata Szydło, został w firmie?

Podziel się
Dodaj komentarz
(REPORTER)

Za drwiny z katastrofy smoleńskiej, dyrektor Huty Miedzi w Głogowie Andrzej Szydło stracił stanowisko. Odwołał go prezes KGHM Polska Miedź S.A. Radosław Domagalski-Łabędzki, by kilka tygodni późnej dać mu nową fuchę. Też w KGHM.

- Prezes zadeklarował jedynie, że dyrektor Szydło straci funkcję i tak się stało – tłumaczy dziennikowi "Fakt"Jolanta Piątek rzeczniczka KGHM. – Został przeniesiony do innych zadań – uzupełnia.

Innych, co nie znaczy gorszych. Prezes KGHM zrobił byłego dyrektora Huty Miedzi w Głogowie Andrzeja Szydło doradcą ds. hutnictwa. A jak wynika z umowy, do której dotarł dziennik, Szydło nie musi nawet stawiać się w firmie i może pracować z domu.

Jak to się stało, że ukarany za "łamanie norm etycznych w firmie" dyrektor, w którego sprawę zaangażowała się sama premier Beata Szydło, został w firmie?

Okazuje się, że zorganizowanie imprezy, na której nawiązywano do katastrofy smoleńskiej ze słynnym już TU POLEWAJ, nie przyćmiła dobrego imienia byłego dyrektora.

Jak tłumaczyła "Faktowi" Jolanta Piątek, Andrzej Szydło to pracownik z sukcesami w pracy, a firma zbyt wiele w niego zainwestowała, żeby marnować jego kompetencje.

Przypomnijmy, że dymisja to efekt publikacji dziennikarza "Gazety Polskiej Codziennie" z przebiegu tradycyjnej zabawy hutniczej, tzw. Combra Babskiego, zorganizowanego 12 maja 2017 r. z okazji Dnia Hutnika przez Hutę Miedzi w Głogowie.

"Zarząd spółki jednoznacznie potępia wszelkie próby nawiązywania do katastrofy rządowego samolotu pod Smoleńskiem w 2010 roku, w której zginęła polska elita narodowa. Należy je uznać za przejaw braku szacunku i powagi wobec tragedii narodowej" - pisał wówczas w oświadczeniu prezes KGHM.

Wyraził też ubolewanie, "że zachowania niektórych uczestniczek wydarzenia stanowiły złamanie podstawowych norm etycznych obowiązujących w naszej firmie".

Na takie zachowania nie ma przyzwolenia Zarządu KGHM w związku z czym wyciągnięte zostaną daleko idące konsekwencje personalne. Podjąłem decyzję o odwołaniu ze stanowiska Pana Andrzeja Szydło, Dyrektora Huty Miedzi w Głogowie z dniem 12 czerwca 2017 r." - napisał prezes KGHM.

"Dołożymy wszelkich starań, aby zachowania godzące w dobre imię naszej firmy nigdy więcej nie powtórzyły się w Polskiej Miedzi" - zapewnił.

Tagi: kghm, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, wiadomości managera
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-07-2017

KomentatorDrwiny z katastrofy to sobie robią sami rządzący, M.in. swoimi miesięcznicami, bo to z żałobą nic wspólnego nie ma. Więc wcale mnie to nie dziwi, że … Czytaj całość

31-07-2017

AdamI dobrze co miał wspólnego Dyr Szydło z indywidualnym pomysłem POprawnej pani z combra Fakt że jest fachowcem i miał przecież zostać wiceprezesem KGHM … Czytaj całość

31-07-2017

GośćTowarzystwo wzajemnej adoracji

Rozwiń komentarze (15)