Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

KNF odmówiła powołania Michała Kwiecińskiego na prezesa AXA

0
Podziel się:

Komisja Nadzoru Finansowego nie wyraziła we wtorek zgody na powołanie Michała Kwiecińskiego na prezesa AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji SA oraz AXA Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji SA - poinformowała KNF w komunikacie.

KNF odmówiła powołania Michała Kwiecińskiego na prezesa AXA
(Artur Zawadzki/REPORTER)

KNF uznała, że decyzja wynikła z braku spełnienia zawartego w ustawie o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej warunku "dawania rękojmi prowadzenia spraw zakładu ubezpieczeń w sposób należyty".

Komisja w komunikacie podaje jednocześnie wyniki głosowania w tej sprawie. Za wyrażeniem zgody był przewodniczący Andrzej Jakubiak, przeciw jego zastępcy Wojciech Kwaśniak i Lesław Gajek, przedstawiciel ministra finansów Piotr Nowak oraz przedstawiciel prezydenta Zdzisław Sokal.

Michał Kwieciński to wieloletni dyrektor generalny Liberty Direct w Polsce, a w latach 2014-15 wiceprezes Liberty International. W 2015 roku został szefem grupy AXA w Polsce.

KNF podaje też, że jednogłośnie odmówiła zatwierdzenia Ryszarda Nawrota na stanowisku Prezesa Zarządu Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo - Kredytowej "Profit", ze względu na "brak rękojmi ostrożnego i stabilnego zarządzania spółdzielczą kasą".

"Ustalenie braku rękojmi jest konsekwencją dotychczasowego sposobu zarządzania kasą przez prezesa. Prezes ponosi odpowiedzialność za obecną złożoną sytuację spółdzielczej kasy oraz nieprawidłowości w jej działaniu, stwierdzone m.in. przez inspekcję KNF. Komisja brała również pod uwagę przewidywany dalszy wpływ prezesa na kasę, w tym ocenę zdolności do skutecznej realizacji działań naprawczych oraz zapewnienia właściwego zarządzania i rozwoju kasy w przyszłości" - głosi komunikat.

ubezpieczenia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)