Notowania

korporacja
10.04.2016 11:32

Większa liczba kobiet w firmach to zyski liczone w bilionach

Zwiększenie zatrudnienia kobiet w amerykańskich korporacjach może przynieść gospodarce Stanów Zjednoczonych aż 4,3 bln USD do 2025 r. - wynika z badania McKinsey Global Institute.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)

Obecne plany amerykańskich korporacji i władz poszczególnych stanów zakładają, że do 2025 r. powstanie 10 mln nowych miejsc pracy dla kobiet. Zdaniem autorów raportu, zwiększenie tych założeń o dodatkowych 6,4 mln stanowisk przyniosłoby gospodarce 2,1 bln USD więcej. Łącznie 16,4 mln nowych miejsc pracy dla kobiet miałoby wygenerować zyski rzędu 4,3 bln USD.

Stawka jest duża, ale i koszty związane z przeorientowaniem polityki rekrutacyjnej w amerykańskich przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych są niebagatelne. Z wyliczeń ekspertów wynika, iż stworzenie wspomnianych 6,4 mln posad dla pracowników płci żeńskiej kosztowałoby 475 mld USD.

W raporcie czytamy, że równie istotne jest oferowanie kobietom lepiej płatnych posad i zatrudnianie ich na pełny etat, ponieważ dopiero wtedy gospodarka będzie mogła w pełni czerpać z produktywności kobiet w miejscu pracy. Obecnie kobiety stanowią 46 proc. siły roboczej w USA, ale ich praca generuje zaledwie 20 proc. amerykańskiego PKB.

Tagi: korporacja, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, wiadomości managera, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz