Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kodiak Queen. Statek, który przetwał nalot na Pearl Harbor będzie atrakcją dla nurków

Kodiak Queen, jedna z pięciu jednostek, które przetrwały atak Japończyków na Pearl Harbor jednak spocznie na dnie. Zatopienie statku i uczynienie go atrakcją dla nurków zaplanował ekscentryczny miliarder Richard Branson.

Podziel się
Dodaj komentarz
(FACUNDO ARRIZABALAGA? PAP/EPA)

Statek został zwodowany w 1940 roku. W ciągu swojego 77-letniego życia sporo przeszedł: walczył w II wojnie światowej i przetrwał nalot na Pearl Harbor. Teraz ma stać się elementem sztucznej rafy, stworzonej jako atrakcja dla nurków. Okazuje się, że zatopienie barki da jej nowe życie. Inaczej skończyłaby na złomowisku.

Za projektem ratowania barki i uczynienia jej atrakcji turystycznej stoi ekscentryczny brytyjski milioner Richard Branson. Nie byłby jednak sobą, gdyby ograniczył się do zatopienia statku i pobieraniu opłat od nurków. Statek oplotła mierząca 25 metrów rzeźba morskiego potwora, Krakena. Branson chce, żeby wewnątrz Krakena znalazły schronienie koralowce i liczne gatunki ryb, także te zagrożone wyginięciem.

Sztuczna rafa ma powstać u wybrzeży Wysp Dziewiczych niedaleko prywatnej posiadłości miliardera. Nurkowanie ma kosztować 100 dolarów. Całemu przedsięwzięciu przyświeca zbożny cel. Wpływy mają być przekazane na ochronę środowiska. Branson liczy także, że projekt pobudzi lokalną przedsiębiorczość i zachęci dzieci do nauki pływania i poznawania podwodnego świata.

Tagi: richard branson, ludzie, manager, najważniejsze, wiadomości managera, lifestyle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-04-2017

ab-abI pięknie, ze taka idea przyświeca realizacji. Rodzynek, który chce reaktywować piękno nawet na złomie.

14-04-2017

kaczyńskaFajny gość, ale bez żony- krwiopijcy, chwała mu za to

14-04-2017

genSkoro przetrwał to dlaczego jest na dnie?

Rozwiń komentarze (9)