Notowania

Kolejne kłopoty Ruchu. Totalizator Sportowy zawiesił współpracę, nie kupisz losu w kiosku

"Uwaga, awaria lottomatu" - takie i podobne odręczne informacje pojawiły się na niektórych kioskach Ruchu w całej Polsce. Od kilku dni faktycznie nie można kupić losów w loteriach organizowanych przez Totalizator Sportowy, ale wcale nie chodzi o problemy techniczne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mateusz Madejski)
W kioskach Ruchu nie kupimy losów Lotto, Multi Multi, Mini Lotto czy Keno.

Aktualizacja 16:52 - po południu przywrócona została dostępność produktów Totalizatora Sportowego w kioskach Ruchu.

- Sprzedaż w punktach Ruchu została na ten moment wstrzymana - informuje serwis Press.pl Aida Bella, rzeczniczka prasowa Totalizatora Sportowego. Jak jednak zaznacza, "ze względu na tajemnicę handlową" nie może udzielić na ten temat więcej informacji.

Ruch przekonuje, że jego umowa z Totalizatorem Sportowym nadal obowiązuje, a obecne kłopoty to jedynie efekt trwającej inwentaryzacji i zmiany niektórych warunków umowy. - Aktywność usług Totalizatora Sportowego w punktach Ruch zostanie przywrócona w najbliższych dniach - zapewnia rzeczniczka Ruchu Joanna Dzwonkowska.

*Wideo: Burmistrz „cenzuruje” prasę w swoim mieście *

Zawieszenie współpracy pomiędzy Totalizatorem Sportowym a Ruchem jest efektem kłopotów finansowych tej drugiej spółki. Największy w Polsce dystrybutor prasy zalega kilka milionów złotych swoim kontrahentom, w tym wydawnictwom, które w ostatnich tygodniach postanowiły zerwać umowy z Ruchem.

W piątek 7 września sąd przychylił się do wniosku zarządu Ruchu i otworzył przyspieszone postępowanie układowe wobec spółki. Jego celem jest zawarcie układu częściowego obejmującego tylko największych wydawców, którym Ruch jest winny co najmniej 1 mln zł.

Ciężka sytuacja jednego z największych kolporterów w Polsce od dawna nie była tajemnicą. Jednak stanowcza reakcja wydawców pojawiła się dopiero wtedy, gdy zrobiło się naprawdę gorąco. Firma zawnioskowała o przyspieszone postępowanie układowe, potem konta kolportera zostały zablokowane przez największego wierzyciela - Alior Bank.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: spółki, kłopoty ruchu, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, wiadomości managera
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-09-2018

za-pytaj-nikinfo dla ludzi myślących: tu dopiero widać, ile są warte tzw. lottomaty, które można zablokować zdalnie.A co dopiero zablokować niektóre liczby, … Czytaj całość

13-09-2018

BMFRuch padnie i caly polski handel lbedzie w rekach Ruskich !!!!

Rozwiń komentarze (2)