Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Kolejni Polacy będą reformowali ukraińskie koleje

Kolejni Polacy będą reformowali ukraińskie koleje

Remigiusz Paszkiewicz był wcześniej prezesem m.in. PKP PLK i Anwilu Fot. Bartłomiej Zborowski/ PAP
Remigiusz Paszkiewicz był wcześniej prezesem m.in. PKP PLK i Anwilu

Remigiusz Paszkiewicz, były prezes PKP PLK, został powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu kolei ukraińskich. Będzie odpowiadał za infrastrukturę kolejową w tym kraju. Do zarządu ukraińskich kolei trafił też Marek Zaleśny, w przeszłości pracujący w PKP Cargo.

Ukraiński rząd zatwierdził kandydaturę Paszkiewicza we wtorek. Paszkiewicz jest drugim, obok Wojciecha Balczuna, Polakiem zasiadającym we władzach ukraińskich kolei. Kandydatura Balczuna została oficjalnie zatwierdzona na stanowisko szefa ukraińskiej kolei 20 maja.

Paszkiewicz pracował do tej pory m.in. w ministerstwie finansów, NBP i Orlenie. Przez półtora roku był prezesem Anwilu, ale zrezygnował z tego stanowiska w kwietniu 2012 r. Wkrótce potem stanął na czele PKP PLK, spółki - giganta, zarządzającej polską infrastrukturą kolejową. Odszedł po trzech latach, podając jako powód "wypełnienie misji" oraz "nowe plany zawodowe".

Ukrainie doradzać chcą nie tylko kolejarze. Pod koniec kwietnia prezydent Petro Poroszenko powołał do zespołu doradców byłego wicepremiera i byłego szefa NBP prof. Leszka Balcerowicza. W zespole mają pracować także były minister spraw wewnętrznych Jerzy Miller oraz były poseł Mirosław Czech.

 

Zobacz, jak polscy kierowcy zachowują się na przejazdach kolejowych. Jeszcze niefrasobliwość, czy już głupota?

 

 

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
jurys45
2016-06-03 17:17
Zdążą UCIEC CALI??? Ukraincy sa pamietliwi!!! Wspołczuje im a poloczkom radze SPADAC!!!
michchuch
2016-06-02 13:18
to dzięki niemu nie mamy torów po których pendolino mogłoby jeździć z odpowiednią dla jego ceny prędkością. fakt, misja wypełniona.
xcxz
2016-06-02 12:23
glebokie wyrazy wspolczucia naleza sie Ukrainie, szczegolnie ze balcerowicza tam sciagneli!!! wysprzedadza wszystko!!!!
Pokaż wszystkie komentarze (54)