Notowania

Przejdź na

Leszek Czarnecki chce się habilitować

Jeden z najbogatszych Polaków ma nie tylko ambicje biznesowe. Okazuje się, że zależy mu też na stopniu naukowym. Na stronie internetowej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu znaleźć możemy wniosek o przeprowadzenie postępowania habilitacyjnego Leszka Czarneckiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Milosz Poloch/REPORTER)
Miliarder ma naukowe ambicje.

Jeden z najbogatszych Polaków ma nie tylko ambicje biznesowe. Okazuje się, że zależy mu też na stopniu naukowym. Na stronie internetowej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu znaleźć możemy wniosek o przeprowadzenie postępowania habilitacyjnego Leszka Czarneckiego.

Zgodnie z przepisami, do wniosku miliarder załączył 22-stronicowy autoreferat przedstawiający opis dorobku i osiągnięć naukowych. Miliarder pisze w nim, że jest autorem trzech monografii, dwóch podręczników dla studentów MBA i innych licznych publikacji.

Za swoje główne osiągnięcie naukowe, z którym startuje do habilitacji, uważa "Opracowanie modelu badania kreacji wartości przez jednostki gospodarcze w zmieniającym się otoczeniu rynkowym ze szczególnym uwzględnieniem roli lidera".

Czarnecki zaznacza, że jest ojcem leasingu w Polsce. W 1991 roku rozpoczął "projekt badawczy polegający na praktycznej implementacji w Polsce nieznanego wówczas instrumentu finansowego jakim był leasing".

Zobacz też: Wicepremier Gowin o Konstytucji dla Nauki

Tłumaczy, że w ramach tego projektu powstała największa firma leasingowa w Polsce (EFL) i pierwsza praca teoretyczna na ten temat - "Model systemu informacyjnego przedsiębiorstwa leasingowego w warunkach polskiej gospodarki rynkowej". Za tę pracę w 1993 roku dostał tytuł doktora.

Jak dodaje, w kolejnych latach, oprócz robienia biznesu, działał jako naukowiec i wykładowca. Prowadził zajęcia dla studentów MBA i doktorantów na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, gościnnie pojawiał się też między innymi na uniwersytetach w Oksfordzie i Cambridge, Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku, czy na Harvardzie.

Był autorem licznych publikacji, kończył kursy w Harvard Business School i London Business School. Dziś - jak podaje Czarnecki - jest szefem Getin Holding, Getin Noble Banku i Idea Banku, zasada też w organach kilku uczelni.

Według tegorocznego zestawienia najbogatszych Polaków przygotowanego przez "Forbesa" Czarnecki ma majątek wart 2,2 mld zł. Z taką sumą plasuje się na 13. miejscu rankingu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: leszek czarnecki, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, wiadomości managera
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-06-2018

FredTreść pracy „ Jak wkręcić posadaczy lokat bankowych w toksyczne obligacje Getbacka „

06-06-2018

MarcinProponuję habilitację z polisolokat i oszukiwania ludzi. Myślę, że decyzje UOKiK i wyroki sądów w sprawie jego banków będą dostarczały świetnego … Czytaj całość

06-06-2018

BogactwoTysiące oszukanych przez jego holding, teraz Getback ... potem się ma miliardy.

Rozwiń komentarze (26)