Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|

LifeTube sprzedany. Fundusz inwestycyjny Altus TFI chce zarobić na youtuberach

1
Podziel się:

Fundusz inwestycyjny Altus TFI przejmuje firmę LifeTube. To największa w Polsce sieć youtuberów. Udziały sprzedała założycielka LifeTuba Basia Sołtysińska oraz Włas Chorowiec.

LifeTube sprzedany. Fundusz inwestycyjny Altus TFI chce zarobić na youtuberach
(Boleslaw Waledziak/REPORTER)
bEEqkBaZ

Fundusz inwestycyjny Altus TFI przejmuje firmę LifeTube. To największa w Polsce sieć skupiająca twórców działających na YouTube. Udziały sprzedała założycielka LifeTube'a Barbara Sołtysińska oraz Włas Chorowiec.

"Tadaaam! Jestem bardzo dumna z tego, co udało się do tej pory osiągnąć całemu zespołowi LifeTube'a. Trzy lata temu nawet nie marzyliśmy o tym, że będziemy tu, gdzie jesteśmy teraz" - napisała Sołtysińska na Facebooku.

To ona stoi za największymi gwiazdami polskiego YouTube: prowadzącymi kanał Abstrachuje TV, AdBusterem, Łukaszem Jakóbiakiem czy kanałem Matura to bzdura. W sumie to 220 kanałów i 27 mln subskrybentów. Kilka lat temu wywodząca się z branży reklamowej Sołtysińska razem z Radosławem Kotarskim (dziś można go oglądać m.in. w reklamach banku Millenium) dostrzegli potencjał marketingowy internetowych twórców.

bEEqkBbb

Najpopularniejszych wzięli pod swoje skrzydła i zaczęli szukać partnerów wśród reklamodawców. Umowy i kontrakty opiewały nawet na kilkaset tysięcy zł.

Od kilku miesięcy Sołtysińska skupia się już na innym portalu - Instagramie. Stworzyła firmę indaHash, która chce pozwolić zarabiać instagramerom na ich działalności. Kontrolę nad LifeTube'em przejmuje fundusz inwestycyjny Altus TFI, którego aktywa to ponad 14 mld zł. Kwoty transakcji nie ujawniono, ale to na pewno kilka milionów złotych.

- Naszym celem będzie to, by LifeTube nadal rozwijał się w dynamicznym tempie, realizując jeszcze więcej kampanii z twórcami oraz wspierając ich w różnych obszarach działalności. LifeTube robi coraz więcej długofalowych współpracy strategicznych z markami i jesteśmy przekonani, że może urosnąć jeszcze co najmniej kilka razy w stosunku do obecnej sytuacji - mówi cytowany w komunikacie prasowym Piotr Osiecki, prezes Altus TFI.

Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione. Wiadomo jedynie, że wszystkie udziały sprzedał Włas Chorowiec i Barbara Sołtysińska, a Altus przejął pakiet kontrolny. Z ostatniego dostępnego raportu w KRS wynika, że do niedawna Sołtysińska miała 820 akcji z 1720, a Chorowiec kolejne 360. Udziałowcem był też znany w branży internetowej Rafał Agnieszczak, właściciel m.in. serwisu fotka.pl - miał 400 akcji.

bEEqkBbC
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
Kunegunda
5 lata temu
Włas - kto takie durne imiona dzieciom daje?