Notowania

ludzie
04.12.2017 09:13

Prezes Vivusa potwierdza rezygnację. Notopoulos nie zdradza planów

Informacja o odejściu Notopoulosa jest sporym zaskoczeniem. Szczególnie, że w świecie biznesu był nazywany "ojcem założycielem" rynku pożyczek internetowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Adam Guz/REPORTER)
Loukas Notopoulos podczas gali wręczenia nagród "Finansista roku 2013"

Jedna z największych i najbardziej znanych w Polsce internetowych firm pożyczkowych musi szukać nowego prezesa. Jej założyciel Loukas Notopoulos z końcem roku zamierza odejść i stworzyć zupełnie nowy projekt.

Loukas Notopoulos odchodzi z Vivusa - wynika z nieoficjalnych informacji, do których dotarł "Puls Biznesu". To człowiek, który nie tylko stał za sterami jednej z najpopularniejszych w Polsce firm pożyczkowych, ale i był jej założycielem.

W ciągu blisko 5 lat sprawił, że Vivus stał się liderem w internetowej części pożyczkowego biznesu. Z niewielkiego serwisu przekształcił się w dużą firmę, zatrudniającą 300 osób, z obrotami w granicach 1 mld zł rocznie - wylicza PB.

Informacja o odejściu Notopoulosa jest sporym zaskoczeniem. Szczególnie, że w świecie biznesu był nazywany "ojcem założycielem" rynku pożyczek internetowych. Teraz chce wejść w zupełnie nowy projekt. Jego szczegóły powinniśmy poznać na początku przyszłego roku.

Na razie Notopoulos nie zdradza, w którym kierunku podąży, ale w mediach społecznościowych potwierdził, że doniesienia o jego rozstaniu z Vivusem są prawdziwe.

Sukces jaki odniósł z Vivusem Notopoulos zasługuje na tym większe uznanie, że branża pożyczkowa nigdy nie cieszyła się u nas dobrą opinią. Nie ma się też co dziwić, patrząc na oprocentowanie pożyczek, które także w przypadku Vivusa wynosi blisko 650 proc. rocznie (RRSO).

Na tle oferty banków wygląda to jak lichwa. Co ciekawe, właśnie z sektora bankowego Loukas Notopoulos się wywodzi. Startował w Polbanku, a więc oddziału greckiego Eurobanku EFG. Tu jest kolejna zbieżność, bo oczywiście nieprzypadkowe są skojarzenia jego nazwiska z Grecją, z której po raz pierwszy przyleciał do Polski w 1998 roku.

Firmy pożyczkowe krytykują nowe regulacje

Notopoulos ma bardzo dobre opinie wśród konkurentów i ludzi finansów. PB przytacza m.in. krótką opinię Marcina Borowieckiego, prezesa Wonga Polska, który mówi, że Loukas jest bez wątpienia bardzo skutecznym menedżerem. Jacek Obłękowski, były wiceprezes PKO BP mówi o nim jako o wizjonerze, bardzo sprawnym operacyjnie. Z kolei Mariusz Zabrocki, szef Iwoca, wskazuje, że jest jedną z najciekawszych osobowości na tym rynku, z rozległą wiedzą nie tylko o finansach.

Tagi: ludzie, manager, najważniejsze, wiadomości managera
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-12-2017

hnDać lichwiarzowi nagrodę finansisty to pięknie opisuje ten sektor

Rozwiń komentarze (1)