Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Maciej Wieczorek rezygnuje z funkcji prezesa Mabionu. "Spółka wkracza w nowy etap"

0
Podziel się:

Rada nadzorcza Mabionu powołała Artura Chabowskiego do pełnienia funkcji prezesa w miejsce Macieja Wieczorka.

Maciej Wieczorek rezygnuje z funkcji prezesa Mabionu. "Spółka wkracza w nowy etap"
(materiały prasowe)
bEKoUUtN

Zdecydowano również o przeglądzie potencjalnych opcji strategicznych wspierających dalszy rozwój, wynika z komunikatu spółki.

"Maciej Wieczorek pełniący funkcję prezesa zarządu spółki złożył rezygnację z pełnionej funkcji oraz ze składu zarządu. Powodem rezygnacji jest zakończenie etapu rozwoju spółki, którego zwieńczeniem było podpisanie umowy partneringowej dla MabionCD20 na UE i kraje bałkańskie oraz liczne inne obowiązki zawodowe" - czytamy w komunikacie.

Rezygnujący z funkcji prezesa Maciej Wieczorek miesiąc temu w wywiadzie dla money opowiadał m.in. o ambitnych planach stworzenia leku, który zawojuje globalny rynek.

bEKoUUtP

Maciej Wieczorek będzie nadal uczestniczył w strategicznych decyzjach spółki, a podczas najbliższego walnego zgromadzenia spółki zostanie zgłoszony do pełnienia funkcji w radzie nadzorczej. Obejmie również kierownictwo Scientific&Advisory Board spółki - organu towarzyszącego radzie nadzorczej złożonego z osób z osiągnięciami naukowymi w obszarze działania Mabionu, który będzie nakreślać strategiczne kierunki rozwoju portfela i wykorzystania technologii w najbliższych latach, podano również.

"Artur Chabowski będzie odpowiedzialny za kolejny etap rozwoju spółki i dokona przeglądu potencjalnych opcji strategicznych wspierających dalszy rozwój spółki, co może w szczególności obejmować pozyskanie partnerów biznesowych w USA, pozyskanie finansowania na rynkach zagranicznych oraz notowanie spółki na jednej z giełd w innym kraju europejskim lub w USA" - czytamy dalej.

Mabion S.A. to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. W 2010 roku Mabion wszedł na rynek NewConnect pozyskując 22,8 mln zł, a w kwietniu 2013 r. spółka przeniosła się na parkiet główny warszawskiej giełdy.

bEKoUUuq
ludzie
manager
najważniejsze
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)