Notowania

wiadomości
12.06.2016 08:57

Manny Stul został Przedsiębiorcą Roku EY. Biznesmen ma polskie korzenie

Australijczyk Manny Stul, twórca firmy produkującej zabawki Moose Enterprise, został laureatem konkursu na Przedsiębiorcę Roku 2016 EY. W Monte Carlo pokonał 54 innych biznesmenów z całego świata. Rodzice zwycięzcy po wojnie uciekli z Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EY Press)

Australijczyk Manny Stul, twórca sukcesu firmy produkującej zabawki Moose Enterprise, został laureatem konkursu na Przedsiębiorcę Roku 2016 EY. W plebiscycie pokonał 54 innych biznesmenów z całego świata. Rodzice zwycięzcy po wojnie uciekli z Polski.

Zwycięzca konkursu nagrodę odebrał podczas uroczystej gali w Monte Carlo. Kapituła plebiscytu organizowanego przez firmę doradczą EY podkreślała, że uhonorowała Stula za to, w jak błyskawiczny sposób doprowadził do wzrostu sprzedaży zabawek od Moose Enterprise oraz ze względu na ogromne zaangażowanie w chęć osiągnięcia globalnego sukcesu.

- Jestem zaszczycony i zadowolony, że zdobyłem ten prestiżowy tytuł dla Moose, naszych pracowników i dla Australii. Rywalizowałem z grupą niezwykłych przedsiębiorców, których historie są dla mnie inspiracją. Jesteśmy firmą, której sukces opiera się na innowacjach, uczciwych zasadach i jasnym przesłaniu, żeby uszczęśliwiać dzieci – powiedział Manny Stul, prezes Moose Enterprise, po odebraniu statuetki podczas gali.

Kim jest Manny Stul? Jego rodzina w 1949 roku uciekła z komunistycznej Polski, a on sam urodził się w obozie dla uchodźców w Niemczech. Ostatecznie jego rodzice przenieśli się i osiedli w Australii. Tam Stulowie na początku mieszkali w jednym domu z trzema innymi rodzinami.

Aby zebrać pieniądze na założenie swojego pierwszego biznesu tegoroczny laureat Przedsiębiorcy Roku EY pracował fizycznie na budowie. W 1973 założył firmę Skansen, która dwie dekady później znalazła się na australijskiej giełdzie. Przełomem było jednak przejęcie w 2001 roku firmy Moose. Stul w kilkanaście lat zwiększył jej sprzedaż o 7200 proc. Dzięki temu obecnie jest ona piątym największym producentem zabawek w Australii oraz zajmuje czwarte miejsce na rynku amerykańskim. W sumie swoje produkty sprzedaje do 80 krajów. Obecnie roczne obroty firmy z łosiem w logo przekraczają 600 mln dolarów.

Czym wyróżniają się zabawki Stula? Przede wszystkim wręcz bombardują dzieci setkami kolorów. Większość kreuje też swoją markę, a nie korzysta z licencji np. na aktualne hity filmowe dla dzieci. On sam od tego typu ferii barw jednak stroni. Jest weganinem, prowadzi dwie ekologiczne farmy, a w wolnym czasie poświęca się medytacji.

Finał konkursu EY został zorganizowany w Monte Carlo. Polskę reprezentował prof. Paweł Buszman, który jest twórcą Polsko-Amerykańskich Klinik Serca. Organizatorem najbardziej prestiżowego na świecie konkursu jest firma doradcza EY. Patronat nad polską edycją Przedsiębiorcy Roku objął money.pl.

Tagi: wiadomości, gospodarka, najważniejsze, wiadomości managera, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-06-2016

narexTeAviv

12-06-2016

piec28Polak z krwi i kości !!! No jest jednak pewne ale!! W Polsce został by przestępcą roku !!!

12-06-2016

Manier KrzesloManfred Stuhl to typowo polskie nazwisko.Jego rodzina to wypedzeni z niemieckiej ojczyzny jak miliony innych.

Rozwiń komentarze (6)