Notowania

Przejdź na
farmacja
27.05.2016 08:32

Marcin Dukaczewski oddelegowany na prezesa Biotonu

Rada nadzorcza Biotonu odwołała z funkcji prezesa Sławomira Ziegerta i delegowała członka rady nadzorczej Marcina Dukaczewskiego do pełnienia funkcji prezesa przez okres 3 miesięcy

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Baranski/REPORTER)

Rada nadzorcza Biotonu odwołała z funkcji prezesa Sławomira Ziegerta i delegowała członka rady nadzorczej Marcina Dukaczewskiego do pełnienia funkcji prezesa przez okres 3 miesięcy. Marcin Dukaczewski to syn generała Marka Dukaczewskiego, byłego szefa Wojskowych Służb Informacyjnych.

Bioton to jedna z byłych flagowych części imperium zbankrutowanego miliardera Ryszarda Krauzego. W skład rady nadzorczej biotechnologicznego Biotonu, zajmującego się miedzy innymi produkcją rekombinowanej insuliny ludzkiej i antybiotyków, Dukaczewski wszedł pięć lat temu.

"Rada nadzorcza wysoko oceniła zaangażowanie i pracę Sławomira Ziegerta oraz jego wkład wniesiony do spółki w toku przeprowadzonej restrukturyzacji oraz zmian właścicielskich. Pod kierownictwem Sławomira Ziegerta, od 2009 roku spółka przekształciła się we wszechstronną spółkę oferującą produkty dla osób chorych na cukrzycę, w tym flagowy produkt - insuliny ludzkiej oraz rozwijającą znakomicie rokujące analogi insuliny" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie rada nadzorcza oddelegowała ze swojego składu Jubo Liu - przewodniczącego rady nadzorczej oraz Dariusza Trzeciaka - wiceprzewodniczącego rady nadzorczej do samodzielnego pełnienia nadzoru nad przygotowaniem oraz wdrożeniem nowej strategii spółki, podano także.

W tym roku akcje spółki spadły o ponad 11 proc., z czego tylko 5,5 proc. w ostatnim tygodniu. Główną przyczyną spadku cen akcji jest 523-milionowa strata w ubiegłym roku. W pierwszym kwartale spółka wykazała zyski, ale ich poziom - 1,4 mln zł w porównaniu z 2,4 mln zł rok wcześniej - rozczarował akcjonariuszy.

Notowania tygodniowe akcji Biotonu

Bioton to polska spółka biotechnologiczna zajmująca się produkcją leków. Założona w 1989 roku, od sierpnia 2004 r. działa jako spółka akcyjna, od 16 marca 2005 r. notowana jest na warszawskiej giełdzie.

Tagi: farmacja, bio, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, wiadomości managera, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz