Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Agata Kalińska
|

Nowa praca Marka Belki. Będzie zasiadał w radach nadzorczych trzech spółek

27
Podziel się:

Marek Belka, były premier i były prezes NBP, będzie zasiadał w radach nadzorczych spółek Vienna Insurance Group w Polsce. Chodzi o towarzystwa ubezpieczeń Compensa, Compensa na Życie oraz InterRisk.

Marek Belka był premierem, był szefem NBP. Teraz kolekcjonuje rady nadzorcze
Marek Belka był premierem, był szefem NBP. Teraz kolekcjonuje rady nadzorcze (Narodowy Bank Polski / Flickr (CC BY-ND 2.0))

- Jesteśmy bardzo dumni, że pan profesor podjął się współpracy z Grupą VIG jako członek rad nadzorczych trzech przynależących do niej polskich spółek - mówi czytowany w komunikacie Franz Fuchs, dyrektor generalny Vienna Insurance Group Polska.

Zobacz także: Zobacz też: Belka o Brexicie: "Angela Merkel wierzy, że Brexitu być może w ogóle nie będzie"

- Z pewnością jego ogromne krajowe i międzynarodowe doświadczenie przyniesie znaczące korzyści dla Vienna Insurance Group. Ponadto wierzymy, że jego dogłębna znajomość sektora finansowego przyczyni się do realizacji przez polskie spółki założonych celów rozwojowych – dodał.

To już kolejny punkt w bogatym CV byłego premiera. Kierować polskim bankiem centralnym skończył w lipcu ubiegłego roku, a już w sierpniu został niezależnym członkiem rady dyrektorów funduszu nieruchomościowego Echo Polska Properties. Natomiast w czerwcu tego roku wszedł do rady nadzorczej Citi Banku Handlowego.

Vienna Insurance Group (VIG) jest koncernem ubezpieczeniowym działającym w Austrii i w Europie Środkowo-Wschodniej. Należy do niego około 50 spółek w 25 krajach. Grupa zatrudnia około 25 tysięcy osób.

ludzie
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(27)
kgb
5 lata temu
"...mój mąż jest z zawodu dyrektorem.." obecnie zmienił zawód na prezesa, członka rad nadzorczych a może "z takim doświadczeniem" własny biznesik bez kolesiów i układów - to było by coś
vg
5 lata temu
Profesor B. nadaje się jako prezes do spółek państwowych, bo jak je rozłoży to się podniosą jak odejdzie a prywatne hehehhe
gosc
5 lata temu
my Polacy umiemy tylko kazdego opluc ,dokopac a nie patrzymy na to jak na nas patrza i tez opluwaja ,jestesmy ciemnym ludem dla zachodu i dla rzadu
kuba
5 lata temu
nie powiem,kto pociaga sznurki tych spolek,bo zostane posadzony o faszyzm i ksenofobie.wiem natomiast dlaczego...otoz pan belka utorawal im droge na rynku polskim. dobrze gadam,franc lis?
OLEK
5 lata temu
JAKIE POLSKIE W POLSCE JUŻ NIE MA NIC POLSKIEGO JEDYNIE NIEWOLNICY
...
Następna strona