Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Nowa praca Marka Belki. Będzie zasiadał w radach nadzorczych trzech spółek

Nowa praca Marka Belki. Będzie zasiadał w radach nadzorczych trzech spółek

Marek Belka był premierem, był szefem NBP. Teraz kolekcjonuje rady nadzorcze Fot. Narodowy Bank Polski / Flickr (CC BY-ND 2.0)
Marek Belka był premierem, był szefem NBP. Teraz kolekcjonuje rady nadzorcze

Marek Belka, były premier i były prezes NBP, będzie zasiadał w radach nadzorczych spółek Vienna Insurance Group w Polsce. Chodzi o towarzystwa ubezpieczeń Compensa, Compensa na Życie oraz InterRisk.

- Jesteśmy bardzo dumni, że pan profesor podjął się współpracy z Grupą VIG jako członek rad nadzorczych trzech przynależących do niej polskich spółek - mówi czytowany w komunikacie Franz Fuchs, dyrektor generalny Vienna Insurance Group Polska.

Zobacz też: Belka o Brexicie: "Angela Merkel wierzy, że Brexitu być może w ogóle nie będzie"


 

- Z pewnością jego ogromne krajowe i międzynarodowe doświadczenie przyniesie znaczące korzyści dla Vienna Insurance Group. Ponadto wierzymy, że jego dogłębna znajomość sektora finansowego przyczyni się do realizacji przez polskie spółki założonych celów rozwojowych – dodał.

To już kolejny punkt w bogatym CV byłego premiera. Kierować polskim bankiem centralnym skończył w lipcu ubiegłego roku, a już w sierpniu został niezależnym członkiem rady dyrektorów funduszu nieruchomościowego Echo Polska Properties. Natomiast w czerwcu tego roku wszedł do rady nadzorczej Citi Banku Handlowego.

Vienna Insurance Group (VIG) jest koncernem ubezpieczeniowym działającym w Austrii i w Europie Środkowo-Wschodniej. Należy do niego około 50 spółek w 25 krajach. Grupa zatrudnia około 25 tysięcy osób.

Czytaj także
Polecane galerie
kgb
2017-10-05 15:58
"...mój mąż jest z zawodu dyrektorem.." obecnie zmienił zawód na prezesa, członka rad nadzorczych a może "z takim doświadczeniem" własny biznesik bez kolesiów i układów - to było by coś
vg
2017-10-05 09:10
Profesor B. nadaje się jako prezes do spółek państwowych, bo jak je rozłoży to się podniosą jak odejdzie a prywatne hehehhe
gosc
2017-09-23 15:16
my Polacy umiemy tylko kazdego opluc ,dokopac a nie patrzymy na to jak na nas patrza i tez opluwaja ,jestesmy ciemnym ludem dla zachodu i dla rzadu
Pokaż wszystkie komentarze (27)