Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowa praca Marka Belki. Będzie zasiadał w radach nadzorczych trzech spółek

Marek Belka, były premier i były prezes NBP, będzie zasiadał w radach nadzorczych spółek Vienna Insurance Group w Polsce. Chodzi o towarzystwa ubezpieczeń Compensa, Compensa na Życie oraz InterRisk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Narodowy Bank Polski / Flickr (CC BY-ND 2.0))
Marek Belka był premierem, był szefem NBP. Teraz kolekcjonuje rady nadzorcze

- Jesteśmy bardzo dumni, że pan profesor podjął się współpracy z Grupą VIG jako członek rad nadzorczych trzech przynależących do niej polskich spółek - mówi czytowany w komunikacie Franz Fuchs, dyrektor generalny Vienna Insurance Group Polska.

Zobacz też: Belka o Brexicie: "Angela Merkel wierzy, że Brexitu być może w ogóle nie będzie"

- Z pewnością jego ogromne krajowe i międzynarodowe doświadczenie przyniesie znaczące korzyści dla Vienna Insurance Group. Ponadto wierzymy, że jego dogłębna znajomość sektora finansowego przyczyni się do realizacji przez polskie spółki założonych celów rozwojowych – dodał.

To już kolejny punkt w bogatym CV byłego premiera. Kierować polskim bankiem centralnym skończył w lipcu ubiegłego roku, a już w sierpniu został niezależnym członkiem rady dyrektorów funduszu nieruchomościowego Echo Polska Properties. Natomiast w czerwcu tego roku wszedł do rady nadzorczej Citi Banku Handlowego.

Vienna Insurance Group (VIG) jest koncernem ubezpieczeniowym działającym w Austrii i w Europie Środkowo-Wschodniej. Należy do niego około 50 spółek w 25 krajach. Grupa zatrudnia około 25 tysięcy osób.

Tagi: marek belka, ludzie, wiadomości, gospodarka, manager, gospodarka polska, najważniejsze, wiadomości managera
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-09-2017

owca do strzyżeniaPasożyt i nieudacznik. Jedyne czym zasłynął ten geniusz ekonomii kiedy był u steru to podatek nazwany jego nazwiskiem. Bo to złodziejskie państwo w … Czytaj całość

20-09-2017

RobolTo ten pan co obiecywał wielkie kontrakty w ropie,za udział w wojnie w Iraku...

19-09-2017

okoOn razem z Balcerowiczem Buzkiem Olechowskim Bieleckim Lewandowskim Gronkowcem za waly w NBP i prywatyzacje powinni robic za liscie na drzewach

Rozwiń komentarze (27)