Marek Jakubiak sprzedaje browar Ciechan

Marek Jakubiak sprzedaje browar Ciechan

Polityk tłumaczy, że ma już za mało czasu, by zajmować się swoimi flagowymi browarami. Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Polityk tłumaczy, że ma już za mało czasu, by zajmować się swoimi flagowymi browarami.

Spółka Browary Regionalne Jakubiak wystawiła na sprzedaż browar Ciechan, a także browary Lwówek i Bojanowo.

Takie są ustalenia portalu wiadomoscihandlowe.pl, które serwis potwierdził już w rozmowie z właścicielem, posłem Kukiz'15 Markiem Jakubiakiem. Za Ciechana, czyli swoją perłę w koronie, spółka posła chce zainkasować 60 mln zł. Za Lwówek - 20 mln zł, a za Bojanowo - 28 mln zł. Zainteresowani są m. in. inwestorzy z Chin i USA.

Jakubiak przyznaje w rozmowie z portalem, że telefony od potencjalnych kupców dzwonią codziennie. Ale decyzja, do kogo trafią browary, jeszcze nie zapadła. - Dziś poświęcam się polityce, nie mogę już oddawać się biznesowi tak jak wcześniej, tym bardziej że przede mną dwie rozpoczęte inwestycje: budowane od podstaw browary w Darłowie i Biskupcu - powiedział poseł.

I dodał, że liczy na to, że nowy właściciel będzie mógł poświęcić sprzedawanym browarom więcej czasu.

W ubiegłym roku w rozmowie z WP Jakubiak mówił też, że startuje z produkcją whisky. Od tego czasu pierwsze butelki weszły już do sprzedaży.

 


 

Jak wyjaśnia Jakubiak, jego działania przypominają nieco zachowanie deweloperów - budują osiedle i sprzedają gotowe mieszkania. W przełożeniu na jego branżę wygląda to tak, że przejmuje upadłe browary, wyprowadza je na prostą, a potem sprzedaje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie